رهبر حزب کارگر انگلیس خواستار برکناری جانسون شد

کر استارمر، رهبر حزب کارگر بریتانیا روز شنبه گفت که برکناری بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا به نفع منافع ملی است.

به نقل از اسکای نیوز، استارمر گفت: وضعیتی که ما اکنون در آن قرار داریم این است که نخست وزیری داریم که اقتدار اخلاقی رهبری را از دست داده است.

رهبر حزب کارگر انگلیس افزود: ما در وضعیت اپیدمی هستیم [ویروس کرونا] ما خارج نیستیم و به دولتی نیاز داریم که دارای اختیارات اخلاقی برای رهبری باشد و نخست وزیر ما آن را از دست داده است.

«البته اقتدار اخلاقی در رابطه با [مبارزه علیه] وی افزود: “ویروس تاج مهم است، اما چالش های دیگری در این کشور وجود دارد.”

استارمر گفت: “ما نخست وزیری داریم که غایب است، او در حال حاضر مخفی است و نمی تواند رهبری کند، بنابراین من به این نتیجه رسیده ام که او باید برود.”

وی گفت: «البته خروج او به نفع حزبش خواهد بود، اما در واقع خروج او اکنون به نفع منافع ملی است، بنابراین بسیار مهم است که حزب محافظه کار آنچه لازم است را انجام دهد و از شر او خلاص شود».

رهبر حزب کارگر با اشاره به رسوایی جدید در دولت بریتانیا موسوم به حزب پورت گفت: زمانی که اکثریت قریب به اتفاق بریتانیایی ها قوانین دولتی (قرنطینه) را رعایت کردند، خود دولت و نخست وزیر در خیابان داونینگ پارتی برگزار کردند. از مردم.”

اظهارات استارمر پس از آن بیان شد که نظرسنجی مرکز بازرگانی ساوانتا از 2151 بریتانیایی در روزهای جمعه و شنبه هفته گذشته نشان داد که 42 درصد به نفع حزب کارگر و 32 درصد به نفع محافظه کاران هستند.

  کاهش تولید گندم در کشور / امکان افزایش 50 درصدی نرخ خرید تضمینی

نتایج این نظرسنجی از سال 2013 حمایت بیشتری از حزب کارگر را نشان می دهد.در این میان، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در انتخابات 2019 به پیروزی قاطع دست یافت، اما اکنون 70 بریتانیایی بر استعفای وی تاکید دارند.

در جدیدترین رسوایی دولت انگلیس که در روزهای اخیر فاش شد، دولت انگلیس در شب تشییع جنازه همسر ملکه دو مهمانی جداگانه برگزار کرد. سخنگوی دولت بریتانیا از ملکه عذرخواهی کرد.

عذرخواهی دولت بریتانیا از ملکه پس از آن صورت می گیرد که جانسون روز چهارشنبه به دلیل برگزاری یک مهمانی دیگر در سال 2020، در میان محدودیت های شدید پزشکی قانونی، مجبور شد از پارلمان عذرخواهی کند.

دیدگاهتان را بنویسید