رهاسازی آب از افغانستان به ایران

رهاسازی آب از افغانستان به ایران

انجمن 24- مدرس هیابانی افزود: روز گذشته بر اثر بارندگی در افغانستان دو دروازه سد کمال خان باز شد. با توجه به فاصله 80 تا 90 کیلومتری با نیم چاه ما این حجم آب بین 48 تا 72 ساعت پیش بینی می شود. «بگذارید آب وارد ایران شود.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: آنچه برای کمک به دولت افغانستان و بارندگی ها توافق و قول داده شده است، ادامه این روند برای تامین حق آبه کامل در ایران است. این آب به نیمی از چاه ها هدایت می شود و به عنوان منابع آبی مورد استفاده قرار می گیرد.«نیاز منطقه سیستان.


بیشتر بخوانید: آب مجازی; آبی که به راحتی از بین می رود


وی بیان کرد: چهار حلقه چاه در سیستان با ذخیره تا 1.8 میلیارد مترمکعب داریم که به دلیل خشکسالی این رقم کاهش یافته است که امیدواریم با آب جاری مشکل تامین آب حل شود و نداشته باشیم. مشکل آب برای 1401 . .

مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان گفت: هفته گذشته اکیپ های فنی متولی آبرسانی هیرمند به سیستان از جاده ها بازدید کردند.

علیرضا شهرکی گفت: با توجه به شرایط آخرین بارندگی و سامانه بارشی قبلی، پیش بینی ما این بود که باید بحث قشربندی آب و مسیل های منطقه سیستان را مطرح کنیم چرا که احتمال بارندگی های جدید در افغانستان حساسیت کار را افزایش می دهد. او یک برده بود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس گزارشی که تاکنون در اختیار داریم، ۲ دروازه سد کمال خان باز شده و آب به سمت مرزهای کشورمان سرازیر شده است. این موضوع در 48 ساعت آینده وضعیت را تغییر می دهد و شاهد هجوم آب خواهیم بود. “

  این خودرو در خط 5 مترو تهران و حومه وارد محدوده راه آهن شد + عکس

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و بحران بلوچستان گفت: گزارش‌های ما از وضعیت منطقه نشان می‌دهد که به هیچ وجه نگرانی نداریم و با توجه به برنامه‌ریزی خوب در 10 روز گذشته نگرانی و امیدواری نخواهیم داشت. سهم خوبی است. با مدیریت این آب. «برای ذخیره سازی، کشاورزی و محیط زیست.

دیدگاهتان را بنویسید