دسته‌ها
بلاگ

رشد اقتصادی به بیش از 4 درصد رسید / ماهانه 12 تا 13 میلیارد هزینه دولت قبل را پرداخت می کنیم – خبر زنده

به گزارش ایسنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی صبح امروز 11 تیرماه 1401 در دیدار اقشار مختلف خراسان شمالی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوینورد مرکز خراسان شمالی، اظهار کرد: در ابتدای دولت، رشد اقتصادی کشور افزایش یافت. 4 دهم درصد است. اما الان بعد از چند ماه آخر سال گذشته بالای چهار دهم و حدود 5 درصد است.

وی ادامه داد: رشد اقتصادی کشور این نوید را می دهد که می توان با نظارت و برنامه ریزی زمینه رشد اقتصادی و ارزش پول ملی را در جامعه فراهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه کنترل تورم وظیفه ما در قبال دولت است، افزود: برای گشایش اقتصاد و بهبود کسب و کار تلاش می کنیم.

رئیسی گفت: کنترل تورم، بیماری‌های عروق کرونر، کسری بودجه و کالاهای اساسی یکی از مهمترین برنامه‌های دولت از بدو تاسیس بوده و همچنان ادامه دارد.

رئیس جمهور افزود: زمانی که در دولت شروع به کار کردیم با کسری بودجه 480 هزار میلیارد تنی مواجه بودیم و برای همه جای سوال بود که چگونه بر آن غلبه کنیم اما با افزایش تولید و فروش نفت توانستیم بدون وام بگیریم. از بانک وام بگیریم: «چاپ مرکزی و پولی، امیدواریم سال 1400 تمام شده باشد.

وی همچنین ادامه داد: دولت ماهانه 12 تا 13 هزار میلیارد تن بابت هزینه های دولت های قبلی پرداخت می کند. اینها هزینه هایی است که دولت فعلی انجام نداده و توسط دولت های قبلی انجام شده است اما هزینه ها را ما پرداخت می کنیم.

وی تاکید کرد: مردم باید بدانند که با قدرتی که ایجاد کرده اند توانسته ایم صادرات نفت را بدون امضای قرارداد و پذیرش تعهد جدیدی برای کشور به سطح قابل قبولی برسانیم.

رئیسی گفت: درآمد دولت افزایش یافته است، اما هزینه هایی نیز وجود دارد که ما پرداخت می کنیم. 480 تریلیون تن کسری بودجه، افزایش حقوق و… موقعیت هایی هستند که با افزایش درآمدهای کشور به ثمر می رسند.

رئیس جمهور گفت: ما به عنوان خدمتگزار مردم در تلاش هستیم تا از مشکلات کنونی چاره اندیشی کنیم و به جز این موضوع فکر نمی کنیم.

وی ارتقای وضعیت اقتصادی- اجتماعی و فرهنگی مردم برای رسیدن به نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم را از وظایف دولت دانست و معتقد است که برای دیدن مشکلات از نزدیک به استان ها سفر کنیم. به آن ایمان داشته باشید و من آن را دنبال خواهم کرد.

وی همچنین تاکید کرد: عبادت مردم البته ارزشمند است اما کافی نیست و همه کارکنان باید پیگیر مشکلات مردم باشند تا آن را حل کنند.

وی با اشاره به حضور خود در خراسان شمالی، مردم این استان را مردمی وفادار از اقوام و گویش های مختلف برای اعتلای کشور خواند و ادامه داد: سفر به خراسان شمالی برای من است و برای همه مدیران و همراهان این سفر باعث افتخار است. مردم صمیمی و زحمتکش شهید پرور این ولایت.

رئیس جمهور افزود: مردم خراسان شمالی بسیار پرتلاش هستند و در پیروزی انقلاب اسلامی در نقاط مختلف کشور چه در حرم و چه در پاسداشت حرم خوش درخشیده اند.

وی به بازدید خود از یکی از صنایع در بدو ورود به خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: خراسان شمالی مملو از امکانات و ظرفیت ها به ویژه در صنایع است، اما باید تحولاتی در صنعت ایجاد شود که یکی از آن تغییرات کاربری است. آب آشامیدنی در صنایع: «این باید تغییر کند و فاضلاب باید در صنعت استفاده شود.

وی تاکید کرد: تا پایان سال جاری صنعت باید از قبوض استان استفاده کند و چاه های آب شرب مردم را تامین کند، صنایع و اشتغال در آنها دو تا سه برابر شود و اعتبارات قابل توجهی در آنها سرمایه گذاری شود.

وی گفت: کشاورزان ما باید بتوانند آینده را پیش بینی کنند و بدانند چه مقدار از محصول آنها خریداری می شود و گردش مالی آنها چقدر خواهد بود. بنابراین دولت باید محصولات و محصولات آنها را با قیمت مناسب خریداری کند و هزینه تجهیزات مربوطه را بپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خروج از نسخه موبایل