رسانه های اسرائیلی هشدار می دهند در صورت تکرار مواضع ضد ایرانی نتانیاهو، تل آویو را تنها بگذارند

به گزارش فارس، پس از اظهارات تند اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به ایران در فاصله 6 روز مانده به آغاز مذاکرات در وین، رسانه های اسرائیلی به وی هشدار دادند که تجربه شکست تل آویو در مقابل ایران در زمان بنیامین نتانیاهو را تکرار کند.

در یادداشتی از وب سایت صهیونیستی والا نیوز آمده است: بنت به سمت سیاست نوزاد (نتانیاهو) در قبال ایران حرکت می کند و ممکن است اسرائیل دوباره تنها بماند.

نویسنده این یادداشت باراک راوید، گزارشگر ارشد رسانه ای است که در سال های اخیر سفرهای متعددی به واشنگتن، پایتخت های مختلف اروپا داشته و اخیراً در اجلاس امنیتی منامه در بحرین شرکت کرده است.

سه ماه پس از اینکه او (نفتالی بنت) به پرزیدنت بایدن قول داد که کارزار علنی علیه بازگشت ایالات متحده به توافق هسته‌ای را آغاز نخواهد کرد، به نظر می‌رسد نخست‌وزیر (رژیم صهیونیستی) به آرامی در حال بازگشت است. بنیامین نتانیاهو). این در حالی اتفاق می افتد که آمریکایی ها در آستانه از سرگیری مذاکرات با ایران در هفته آینده تردید دارند.

«یکی از پیام‌های کلیدی نخست‌وزیر نفتالی بنت در اولین دیدارش با جو بایدن، رئیس‌جمهور جو بایدن در کاخ سفید در اواخر ماه اوت این بود که برخلاف بنیامین نتانیاهو، او قصد ندارد علناً با بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای با ایران مخالفت کند. “، او گفت. مبارزه کردن. «این که بر گفت و گوی صمیمانه و صمیمانه با دولت تمرکز خواهد کرد.

باراک راوید نوشت: «این وعده به بایدن تنها سه ماه طول کشید. در دو هفته گذشته، به نظر می‌رسد که بنت به آرامی به همان سیستم کاری بازمی‌گردد که نتانیاهو را در برابر دولت اوباما توصیف می‌کرد. همه چیز هفته گذشته زمانی شروع شد که بنت و مشاورانش قبل از سفرش به اسرائیل، رابرت مالی، نماینده آمریکا در ایران را به خبرنگاران توضیح دادند.

خبرنگار ارشد دیپلماتیک والا نیوز نوشت: بنت حتی از ژایر لاپید (رژیم صهیونیستی) وزیر امور خارجه (رژیم صهیونیستی) خواست که با نماینده ویژه آمریکا (در امور ایران) دیدار نکند. یک منبع آگاه اسرائیلی به من گفت که لاپید این درخواست را رد کرده و به بنت گفته است که نگران انتقاد مخالفان نیست.

جایر لاپید، وزیر امور خارجه و نخست وزیر اسرائیل به نوری المالکی، نخست وزیر اسرائیل گفت: «من دو سال برای برکناری نتانیاهو از سمت نخست وزیری و جایگزینی او کار کردم. از ترس اینکه او از من انتقاد کند، اکنون قصد ندارم کاری انجام دهم.»

وی ادامه داد: مشخص نیست چه چیزی بنت را دیوانه کرد و سیاست خود را تغییر داد که تنها صد روز پیش تصمیم گرفت. مقامات بایدن (دولت) که مستقیماً در مذاکرات با ایران شرکت داشتند، گفتند که از زمان آغاز مذاکرات در 29 نوامبر (8 دسامبر) در وین نسبت به هرگونه پیشرفت بسیار بدبین هستند. آنها گفتند ناظران و کارشناسان واشنگتن معتقدند که ایرانی ها موضعی افراطی اتخاذ خواهند کرد و دور مذاکرات کوتاه خواهد بود و تنها یک یا دو روز طول خواهد کشید.

همانطور که والا نیوز هفته گذشته گزارش داد، یک مقام ارشد اسرائیلی گفت که اظهارات بنت ناشی از ترس اسرائیل از این است که ایالات متحده به دنبال یک توافق موقت به دلیل دشواری بازگشت به توافق هسته ای 2015 “با ایرانیان باشید”.

دیدگاهتان را بنویسید