رئیس جمهور و مسئولان به طور شبانه روزی برای حل مشکلات تلاش می کنند

به گزارش تسنیم، سیدمحمد حسینی نایب رئیس مجلس در نشست «فراتر از مشکلات با روحیه بسیجی» که به همت بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان و همکاری اساتید دانشگاه پیام نور و ایلام برگزار شد. کانون دانشگاهیان استان، اهمیت تقوا در دنیای سیاست گفت: خط مشی ما همانگونه که امام (ره) و شهید مدرس فرمودند سیاستی است که همان دین است.

وی با بیان اینکه بسیج یک پیشرفت است، تاکید کرد: هر جا از ارزش ها و تعهدات خود فاصله گرفته ایم، کشور با مشکل مواجه است. در 8 سال گذشته که کشور در حال انحطاط بوده و این روحیه جهادی، بسیجی و عدم تحرک و پویایی کشور را با مشکلاتی مواجه کرده است.

استاد دانشگاه تهران با اشاره به روحیه جهادی رئیس جمهور گفت: آقای رئیسی بی وقفه در دولت کار می کند، پنجشنبه و جمعه مهم نیست و تعطیلی نداریم و کارکنان شبانه روز مشغول کار هستند.

حسینی با بیان اینکه راه برون رفت از مشکلات و چالش های پیش رو داشتن روحیه بسیجی و حاکمیت جهادی است، افزود: بسیج متواضع و ایثارگر است و مصالح نظام را بر منافع شخصی ترجیح می دهد اما متاسفانه مدیرانی داشتیم که به دنبال منافع شخصی بودند در حالی که نه. منصوب شدند آنها خودشان بودند.

وی ادامه داد: مدیرانی که به دنبال منافع خود هستند برای کشور دردسر و مشکل ایجاد می کنند و مردم را بی اعتماد می کنند.

معاون رئیس جمهور گفت: در مورد این پرونده کرسنت می بینید که چقدر خیانت و چقدر به کشور وارد شده است. آنها باید به موقع مورد بررسی قرار گیرند و کسانی که در این راه برای تجاوز به منافع عمومی در جهت منافع شخصی خود ظاهر می شوند باید محاکمه و مجازات شوند.»

حسینی تاکید کرد: وزرای دولت سیزدهم از روزی که از مجلس رای اعتماد گرفتند دست به کار شدند و منتظر تودیع و معرفی نشدند و کارمندان دولت تمام تلاش خود را در گذشته به کار گرفته اند و اکنون دولت و همه دستگاه های حاضر تمام تلاش خود را کرده اند. گزارش های آنها

وی افزود: در بسیاری از استان ها مدیران دولت قبل همچنان مشغول هستند و انشالله تلاش می شود هر چه زودتر مسئولان استانی بر اساس شایسته سالاری منصوب شوند.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: هنوز حکایت غم انگیز حقوق های نجومی وجود دارد و عده ای که به نوعی وابسته به دولت هستند حقوق های غیرعادی دریافت می کنند که همانطور که رئیس جمهور فرمودند باید جلوی این حقوق گرفته شود و دولت برنامه ریزی کند. “

حسینی در پاسخ به سوالی درباره معرفی یوسف نوری به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: دکتر نوری از خانواده معلمان و آموزش و پرورش است و در تمامی عرصه های آموزشی از مدرسه تا دانشگاه حضور دارد. بحث های برنامه و بودجه خوب است، وی می داند که با فناوری آشنایی دارد، بنابراین با توجه به گستردگی مسائل در حوزه آموزش، وزیر این وزارتخانه باید به خوبی با آن موضوعات آشنا باشد که آقای نوری. دوست دارد. .

وی ادامه داد: امیدواریم دکتر نوری با توجه به عملکرد خوب خود بتواند اعتماد مجلس را جلب کرده و مسائل آموزشی را با سرعت بیشتری پیگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید