رئیس جمهور شخصا پیگیر ساخت 4000 واحد مسکونی در جنوب سیستان و بلوچستان است.

به گزارش ایسنا، اکبر نیکزاد در حاشیه سفر به چابهار و کنارک با اشاره به اینکه مسئولان در کنار مردم سیل زده بودند، گفت: رئیس جمهور شخصا پیگیر تکمیل و ساخت منازل سیل زده بوده است. بودن.

وی با بیان اینکه از ابتدای وقوع سیل و بارندگی تاکنون مسئولان در سطوح مختلف از مناطق سیل زده بازدید، امدادرسانی و خسارات وارده را بررسی کرده اند، افزود: اعتبارات لازم را تخصیص داده و ساخت مسکن را به فوریت در دستور کار قرار خواهد داد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بازسازی منازل آسیب دیده با همکاری و تعامل مردم و مسئولان به ویژه استان ها، نظام مهندسی، شهرداری و اعضای شورای اسلامی به زودی آغاز می شود حجم خسارت از استان های دیگر به آنها داده می شود و به سیستان و بلوچستان می روند تا کار آواربرداری را سریعتر شروع کنند و به موقع خانه بسازند.

نق زاد گفت: بازسازی در برخی از ولسوالی های کنارک آغاز شده و فرماندار کنارک کار خوبی انجام داده و جلسات و هماهنگی ها بیشتر شده و امیدواریم با کمک یکدیگر مشکلات منازل سیل زدگان به سرعت برطرف شود. “

وی با بیان اینکه در هر خانه کوچک و کوچک حدود چهار تا پنج خانوار زندگی می کنند به این مشکلات افزود: اکثر معابر کنارک کم عرض بوده و نیاز به تعریض دارند و تردد در این معابر به سختی انجام می شود. ما از مشاوران قوی برای کار و ارتقای کیفیت کار دعوت کرده ایم.

رئیس بنیاد مسکن افزود: بازسازی باید هر چه سریعتر تسریع شود و در این راستا بنیاد مستضعفان سیمان لازم برای بلوک های آپارتمانی را تامین کرده است که جای تقدیر دارد.

“عبدالغفور هات” فرماندار کنارک گفت: سیل خسارات زیادی به منازل مردم وارد کرده است و لازم است در اسرع وقت نسبت به جبران خسارت و ساخت مسکن دائمی برای افراد نیازمند در منطقه اقدام شود. “

وی اجرای طرح کانال روستایی، ساخت و تکمیل منازل سیل زده، احداث شبکه جمع آوری آب های سطحی و تکمیل پروژه فاضلاب شهری، ارسال کمک به کنارک و پرداخت غرامت به آسیب دیدگان و استانداردسازی زیرساخت ها را مورد تاکید قرار داد. .

بر اثر بارندگی های 18 تا 25 دی ماه 1400 بیش از 80 درصد منازل شهر بندری کنارک دچار آبگرفتگی شد.

دیدگاهتان را بنویسید