رئیسی: تعامل تهران و مسکو در منطقه برای ایجاد امنیت است

سخنرانی رئیس جمهور قبل از ترک تهران به مقصد مسکو

انجمن 24- آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه پیش از عزیمت به روسیه در فرودگاه مهرآباد درباره هدف این سفر گفت: این سفر به دعوت رئیس جمهور روسیه و در راستای ارتقای دیپلماسی همسایگی و منطقه ای است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: تلاش ما برای ایجاد و تقویت روابط با همه همسایگان به ویژه با روسیه در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و تجاری است و این سفر می تواند نقطه عطفی در بهبود و تقویت سطح روابط با روسیه باشد.

رئیسی گفت: جمهوری اسلامی ایران کشوری مستقل، قدرتمند و تأثیرگذار در منطقه و روسیه نیز کشوری مهم، قدرتمند و تأثیرگذار در منطقه است. منطقه و روابط اقتصادی و تجاری موثر است.


بیشتر بخوانید: رئیس جمهور فردا عازم روسیه می شود


رئیس جمهور با اشاره به تقویت همکاری های تهران و مسکو در مجامع سیاسی و اقتصادی منطقه، عضویت ایران در اجلاس شانگهای را برشمرد و گفت: در اجلاس شانگهای همکاری خوبی با همه کشورها به ویژه روسیه خواهیم داشت. روسیه همچنین نقش کلیدی در اتحادیه اوراسیا ایفا می کند و همکاری دو کشور در این زمینه می تواند منجر به گام های موثری برای ارتقای مسائل تجاری و اقتصادی شود.

رئیسی با بیان اینکه ایران و روسیه دارای منافع مشترک هستند، گفت: وجود منافع مشترک و تعاملی تهران و مسکو در منطقه امنیت ایجاد می کند و از یکجانبه گرایی در جهان جلوگیری می کند. تعامل و همکاری متقابل دو کشور می تواند بر اوضاع منطقه ای و بین المللی نیز تاثیرگذار باشد.

رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت های عظیم همکاری تهران و مسکو در بخش های مختلف سیاسی، اقتصادی و انرژی، گفت: سطح کنونی همکاری های تجاری و اقتصادی برای هیچ یک از کشورها راضی کننده نیست و نیاز به ارتقای بسیار بالاتری دارد. سطح . . وی افزود: امیدواریم این سفر بتواند گامی موثر در جهت تامین منافع مشترک دو کشور که در عرصه منطقه ای و جهانی تاثیرگذار هستند باشد.

  ورود سامانه جدید بارشی از اواخر وقت امروز به کشور

دیدگاهتان را بنویسید