دیدار حضوری محسنی اعجایی با خانواده های محکومان حوادث آبان 1377.

به گزارش فارس، در سلسله دیدارهای مردمی حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی صبح امروز (چهارم آذرماه) رئیس قوه قضائیه با تعدادی از خانواده های محکومان امنیتی، حوادث آبان ماه سال 98 و جرایم عمومی دیدار و گفتگو کرد. .

این افراد در چند روز گذشته با روابط عمومی دادگستری تماس گرفته اند.

عریضه هایی که امروز مردم به حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی کردند، عمدتاً مواردی بود که تصمیم گیری در آنها بر عهده رئیس قوه قضائیه است.

14000904000497 Test NewPhotoFree خبر زنده

رئیس کل دادگستری پس از رسیدگی به شکایات متقاضیان و رسیدگی به پرونده های عمدتاً جرایم علیه مردم و امنیت که 3 مورد آن به محکومان حوادث آبان 1377 اختصاص داشت، گفت: به مراجع ذیربط اطلاع دهید.

دستورات امروز رئیس قوه قضائیه پس از استماع درخواست‌های متقاضیان عمدتاً بر «بازنگری در بخشودگی»، «اعمال راه‌حل‌های قانونی برای حمایت از محکومان و متهمان»، «اعطای مرخصی به زندانی»، «اعمال عفو جایگزین» است. حبس «و» کاهش میزان وثیقه برای وی متهم شد.

14000904000498 Test NewPhotoFree خبر زنده

در پی تذکرات در خصوص راهکارهای جبرانی برای محکومان یا متهمان در زندان، رئیس قاضی از خانواده آنها خواست تا شرایط را برای آزادی آزاد شده در زندان فراهم کنند.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای پس از بررسی و ابلاغ دستورات لازم به مراجع ذیربط در خصوص درخواست مشتریان در سخنانی گفت: اشخاصی که به پرونده های قضایی و کیفری رسیدگی می کنند و یا زندانیان در زندان هستند.

رئیس کل دادگستری با اشاره به پیگیری و بررسی درخواست های مردمی از سوی مرکز روابط عمومی قوه قضائیه گفت: از جمله این درخواست ها موارد خاصی است که رئیس قوه قضائیه باید امروز به تشخیص روابط قضایی قوه قضائیه درباره آنها رای دهد. «قوه قضاییه به تعدادی از درخواست‌های مردم رسیدگی و اقدامات لازم را انجام داد.

14000904000499 Test NewPhotoFree خبر زنده

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اشاره به عواطف و احساسات خانواده های محکومان و زندانیان امروز با وی گفت:

برخی از مددجویان با ابراز پشیمانی از محکوم یا متهم درخواست کردند نام فرد مورد نظر در لیست عفو درج شود که به وی اطلاع داده شد.

وی در عین حال گفت: در جلسه علنی امروز افرادی حضور داشتند که با استناد به بیماری زندانی مورد نظر خواستار رسیدگی قانونی و یا تغییر نوع مجازات برای اظهار نظر پزشکی قانونی شدند و سپس تصمیم گرفته می شود.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای ادامه داد: احساس من این بود که تعدادی از درخواست های متقاضیان در جلسات امروز درست بوده است.

وی افزود: ممکن است پرونده زندانی که سابقه کیفری ندارد، مدتی را در زندان گذرانده و امروز هم پشیمان است، از راه‌حل‌ها باشد. بر این اساس، امروز تعدادی از این افراد را به قاضی کل استان یا دادستان های کشور معرفی کردیم تا از راه حل های قانونی استفاده کنند.

رئیس قوه قضائیه افزود: قوه قضائیه حداکثر ساخته شده است و لازم نیست افرادی که در زندان هستند شامل عفو قانونی یا تبدیل و امتیاز شوند.

14000904000500 Test NewPhotoFree خبر زنده

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی نیز گفت: در جلسه امروز موارد خاصی وجود داشت که با توجه به شدت مجازات، با شاکیان خصوصی راهی برای محکوم یا متهم وجود نداشت.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: عفو قانونی برای فردی که در سابقه کیفری او دارای اتهامات کیفری مانند سرقت و آدم ربایی است قابل اعمال نیست و خود او نیز همه این اتهامات را می پذیرد و حبس او طولانی نخواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید