دسته‌ها
بلاگ

دو وزیر فرانسوی به آزار و اذیت جنسی متهم شدند – خبر زنده

به گزارش فارس، رسانه های غربی گزارش دادند تعدادی از زنان فرانسوی دو وزیر جدید دولت را به تجاوز و آزار جنسی متهم کرده اند.

به گزارش رویترز و خبرگزاری فرانسه، کریزولا زاهاروپولو، وزیر توسعه فرانسه و دیمین ابید، وزیر همبستگی و معلولیت، توسط برخی از زنان به آزار و اذیت جنسی و تجاوز جنسی متهم شده اند.

بر اساس گزارش ها، دادستانی کل پاریس، پایتخت فرانسه، از تشکیل پرونده ای در رابطه با اتهامات تجاوز جنسی و آزار جنسی در پی شکایت دو زن از کریزولا زهاروپولوس، تشکیل شده است.

بر اساس داستانی در پاریس، اولین شکایت تجاوز جنسی در 25 مه ثبت شد که منجر به از سرگیری تحقیقات در 27 مه و دومین شکایت در 16 ژوئن شد.

مقامات دفتر کریزولا زهاروپولوس وزیر توسعه فرانسه و شخص او هنوز در مورد این اتهامات اظهار نظری نکرده اند.

زهاروپولوس، 46 ساله، قبل از ورود به عرصه سیاست، متخصص زنان بوده است و شکایت دو زن از او مربوط به اقدامات او در حین کار به عنوان متخصص زنان است.

دو وزیر فرانسوی به آزار و اذیت جنسی متهم شدند

 – خبر زنده
کریزولا زاهاروپولو، وزیر توسعه فرانسه

در همین حال، وزیر جدید دولت فرانسه، دامین ابد، وزیر همبستگی و افراد دارای معلولیت، به تجاوز جنسی متهم شده است.

بر اساس گزارش ها، دو زن فرانسوی وزیر 42 ساله را متهم کرده اند، اما او این اتهامات را رد کرده و گفته است که قصد کناره گیری ندارد.

رویترز با اشاره به ناآرامی‌های سیاسی امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه از زمان آخرین انتخابات پارلمانی، گزارش داد: این تحقیقات فشارها را بر دولت امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور پس از شکست در پارلمان این هفته تشدید می‌کند.

رویترز افزود: «رای دهندگان روز یکشنبه شرایطی را ایجاد کردند که در آن فرانسه پارلمانی ضعیف و متوقف شده است که در آن ائتلاف میانه رو ماکرون 44 کرسی کمتر از اکثریت مطلق لازم و ائتلاف گسترده راست افراطی و چپ افراطی به دست آورد. آنها در حال مبارزه برای تبدیل شدن به یک نیروی مخالف اصلی هستند، در حالی که محافظه کاران می توانند نقش پادشاه را ایفا کنند.

در پایان دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه، نامزدهای ماکرون با کسب 245 کرسی، بیش از 131 کرسی توسط ائتلاف به رهبری نوپس و جبهه ملی چپ لوپن به پیروزی تاریخی 89 کرسی دست یافتند.

به طور سنتی، رای دهندگان فرانسوی از فرصت استفاده می کنند و چند هفته پس از انتخاب رئیس جمهور جدید، انتخابات پارلمانی را برگزار می کنند تا رئیس جمهور جدید اکثریت پارلمانی را برای پیشبرد دستور کار خود فراهم کند. ماکرون بدون کسب اکثریت مطلق 289 کرسی، برای پیشبرد برنامه خود به حمایت سایر احزاب نیاز خواهد داشت.


دیمین ابد، وزیر همبستگی و افراد دارای معلولیت فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خروج از نسخه موبایل