دومین تجربه جهانی بانوان ایرانی در وزنه برداری با تیمی متفاوت

به گزارش ایسنا، رقابت های وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان جهان 13 روز دیگر در تاشکند ازبکستان آغاز می شود. تیم وزنه برداری بانوان ایران برای دومین بار در این رقابت ها حضور دارد. اولین حضور تاریخی تیم وزنه برداری بانوان ایران در جام جهانی 2019 بزرگسالان، نتیجه ای بود که شاید چندان چشمگیر نبود، اما بسیار مورد توجه رسانه ها بود.

برای جام جهانی 2021 باید دوباره تیم 4 نفره اعزام شود اما شرایط نفرات با تیمی که برای اولین بار در سال 2019 وارد هیئت جهانی شد فرق می کند.

الهام حسینی یکی از باتجربه ترین وزنه برداران این تیم است که در ششمین رقابت بین المللی خود حضور دارد و برای دومین بار در جام جهانی روی تخته خواهد رفت. شرایط حسینی از اولین حضورش در مسابقات بین المللی که مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2019 بود، بسیار تغییر کرده و حتی در مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2021 نیز تنها یک قدم با کسب مدال فاصله داشت.

یکتا جمالی ستاره تیم ایران است. او مدال برنز و نقره مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان جهان را به دست آورد و اولین وزنه بردار ایرانی است که مدال جهانی کسب کرده است. او برای اولین بار در مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان شرکت کرد.

الناز بیلانی تجربه وزنه برداری در مسابقات بین المللی را نیز دارد و مسابقات جهانی بزرگسالان پنجمین دوره مسابقات بین المللی اوست. او با وجود اینکه دو بار در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا رکاب زده است، اما برای اولین بار در هیئت بزرگسالان جهان حضور دارد.

فاطمه یوسفی اولین دختر ایرانی در دسته فوق سنگین است که در مسابقات بین المللی شرکت می کند. او نسبت به سایر اعضای تیم تجربه کمتری دارد و برای دومین بار به مسابقات بین المللی می رود. یوسفی برای اولین بار در مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2021 شرکت کرد و همچنین اولین دختر ایرانی در دسته فوق سنگین است که در جام جهانی شرکت می کند.

در اولین حضور تیم وزنه برداری بانوان ایران در جام جهانی، انتظار نمی رفت که عملکرد قابل توجهی داشته باشد، اما در دومین حضور قطعاً انتظار نتایج بهتر وجود دارد، چرا که مردم اتفاقات بزرگی را تجربه کردند و از طرفی دیگر نتیجه ممکن است خوب باشد دوومیدانی بانوان ایران از سال 2019 تاکنون چقدر رشد داشته است؟

معرفی تیم اول ایران در جام جهانی:

* رده تا 55 کیلوگرم: ناول باسامی در رده 37 جهان قرار دارد

* رده 71 کیلوگرم:

الهام حسینی مقام شانزدهم

ارجمندخواه ابریشم رتبه 24

* دسته تا 87 کیلوگرم: پاریس جهانفکریان بیست و یکم

نمایندگان ایران در جام جهانی 2021:

* 76 کیلوگرم: الناز بیلانی 18 ساله آخرین نتیجه: مقام هشتمی مسابقات جهانی جوانان 2021.

* 81 کیلوگرم: الهام حسینی در 33 سالگی آخرین نتیجه: پنجمی قهرمانی بزرگسالان آسیا در سال 2021.

* 87 کیلوگرم: یکتا جمالی 17 ساله، آخرین نتیجه: نایب قهرمان نوجوانان جهان 2021

* 87 + کیلوگرم: فاطمه یوسفی 27 ساله، آخرین نتیجه: هفتم مسابقات قهرمانی آسیا بزرگسالان در سال 2021.

دیدگاهتان را بنویسید