دولت به دنبال طرح مهندسی فرهنگی برای کشور است – خبر زنده

به گزارش تسنیم، یازدهمین جلسه ستاد هماهنگی مهندسی فرهنگی ظهر امروز (شنبه) به ریاست محمد محبر معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

مخبر در این دیدار اجرای طرح مهندسی فرهنگی کشور را از موضوعات مورد تاکید مقام معظم رهبری برشمرد و گفت: دولت سیزدهم به طور جدی پایبند اجرای طرح مهندسی فرهنگی کشور است.

وی با بیان اینکه معمولا رویدادها، حوادث و نیازهای جامعه در مقاطع مختلف می تواند اولویت های کشور را تغییر دهد، مسائل فرهنگی را یکی از مهمترین اولویت های امروز کشور دانست، افزود: مگر اینکه مسائل فرهنگی اولویت جدی تلقی شود، شاهد باشیم. ما در این زمینه مشکلاتی مانند اصلاح سبک زندگی و رفع آسیب های اجتماعی را حل نمی کنیم.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به گزارش ارائه شده در جلسه از کار کارگروه مرکز رصد فرهنگی، بر تسریع در تعریف شاخص‌های فرهنگی و تجمیع داده‌ها و گزارش‌های موضوعات فرهنگی به‌عنوان گام مؤثر و مطلوب تاکید کرد. در شناسایی اولویت های فرهنگی کشور می داند.

مخبر اضافه کرد: مرکز رصد فرهنگی در کشور با استفاده از گزارش ها، مطالعات و رصدهای مختلف فرهنگی که توسط سایر دستگاه ها و نهادها انجام می شود، می تواند نتایج مطلوب تری در شناسایی اولویت های فرهنگی داشته باشد.

در این دیدار وزرای فرهنگ و معارف اسلامی، آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، ورزش و جوانان، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، رئیس دفتر مقام معظم رهبری و رئیس جمهور نیز حضور داشتند. دانشگاه آزاد اسلامی عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گزارشی را بر روی جدول محاسبه میزان بودجه مورد نیاز برای اجرای مقاطع استانی طرح مهندسی فرهنگی کشور ارائه کرد.

  بورس تا مرز یک میلیون و 300 هزار واحد سقوط کرد

بر اساس این گزارش، کار در 5 استان کشور به پایان رسیده است و تقسیمات استانی 7 استان کشور در مرحله نهایی و در 19 استان باقی مانده، تقسیمات استانی در حال تدوین است.

در این جلسه گزارشی از عملکرد کارگروه و مرکز نظارت بر فرهنگ در کشور ارائه و اعلام شد که این مرکز به دنبال تجمیع و اصلاح داده ها و گزارش های تهیه شده در دستگاه ها، مجموعه ها و نهادهای مختلف برای استانداردسازی است. و ادغام این اطلاعات بهترین سیاستمداران فرهنگی کشور را ارائه دهید.

بر اساس این گزارش، چندین گزارش در این مرکز هم افزایی شده و بیش از 13 مرکز تحقیقاتی تحقیقات خود را به رصدخانه ارسال کرده اند که از این تعداد، حدود 243 گزارش پژوهشی در قالب مطالعات و مطالعات فرهنگی و اجتماعی بوده است.

در این جلسه پس از ارائه گزارشی از بودجه مورد نیاز برای تکمیل بخشهای استانی، اصل این گزارش تصویب و مقرر شد منبع این منابع و جزئیات آن در قالب گزارش تکمیلی به معاونت اول ارائه شود. . رئيس جمهور.

همچنین مقرر شد تا یک ماه آینده شاخص های فرهنگی تدوین و در جلسه بعدی ستاد هماهنگی مهندسی فرهنگی برای تصویب نهایی ارائه شود.

ایجاد تابلوی هوشمند فرهنگی یکپارچه که مبنایی برای به روز رسانی سامانه هشدار برای نیازهای اساسی فرهنگی و حساس مردم و کشور است از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید