دولت به دنبال ترویج جهاد سازندگی / عدم توسعه معیشتی است. عامل مهاجرت به شهرها – خبر زنده

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، سید امیرحسین مدنی رئیس شورای عالی جهاد سازندگی در برنامه دوشنبه شب جهان آرا در برنامه «از جهاد سازندگی تا شورای عالی سازندگی» گفت: 700 نفر عضو هستند. کانون های جهاد و سازندگی پس از جمع بندی به رئیس جمهور معرفی شدند.
وی افزود: دولت برای احیای جهاد سازندگی به دنبال اصلاح ساختار نیست که می تواند مغایر با اصل حکومت مردمی باشد. ماموریت شورای عالی جهاد سازندگی پیگیری سیاست های کلان و برنامه ریزی دقیق و برنامه ریزی شده جهادی است.
مدنی خاطرنشان کرد: شهادت حاج قاسم سلیمانی گفتمان جهادی را در کشور ایجاد کرد به طوری که پس از شهادت وی تعداد زیادی گروه جهادی شکل گرفت و به نوعی این فرهنگ در سطح کشور عمومی شد.
وی در خصوص موضوع مهاجرت از روستا به شهر تاکید کرد: زیرساخت ها در روستاها فراهم است اما همچنان مهاجرت به شهرها وجود دارد که دلیل آن کمبود معیشت و فعالیت های اقتصادی است بنابراین باید این موضوع حل شود. در اقدامات جهادی مد نظر قرار گرفته است.« روستا می تواند اقتصاد کشور را اداره کند و مشکل امنیت غذایی را حل کند.
رئیس شورای عالی جهاد سازندگی افزود: امروز کارشناسان و جوانان نخبه دانشگاهی در گروه های جهادی حضور دارند که می توانند مشکلات تخصصی را حل کنند اما زمینه لازم به آنها داده نمی شود. سوال اینجاست که چقدر به روی گروه های مردمی و جهادی در سازمان های دولتی باز است؟
وی در پایان گفت: دولت در صدد مردمی سازی کار است که دستگاه بخشی از کار خود را در فعالیت های مردمی انجام می دهد چرا که الان قوانینی داریم که باعث محرومیت زدایی می شود اگر فضا باز باشد گروه های جهادی راحت تر کار می کنند. . دولت به دنبال تشکیل یک گروه جدید نیست، بلکه به دنبال تعیین نقشه راه و ایجاد مکانی برای تصدی هیئت هاست.
جلیل بشارتی از پیشکسوتان جهاد سازندگی به عنوان مهمان دیگر این برنامه گفت: گفتمان ایجاد شده برای احیای جهاد سازندگی در دولت سیزدهم مورد استقبال جهادگران قدیمی و فعلی قرار گرفته است. آنچه در شورای عالی جهاد سازندگی مشخص است این است که الان جهادگران از طبقه و طبقه خاصی نیستند و کارها کاملا مردمی است.
وی افزود: ویژگی حاج قاسم این بود که مغرور نبود. اگر بخواهیم کار جهادی کنیم باید این ویژگی را در خودمان تقویت کنیم، مثل بچه های جهادگر اول انقلاب که نه روابط عمومی داشتند و نه می خواستند جلوی دوربین بیایند.»

  عشق بازی مهران گفوریان با همسرش + عکس

دیدگاهتان را بنویسید