دوره زندگی با 500 هزار تن گذشت!

دوره زندگی با 500 هزار تن گذشت!

انجمن 24- حمید حاج اسماعیلی درباره برنامه تعدادی از نمایندگان مجلس برای تعیین دستمزد توافقی و الحاق یک تبصره به ماده 41 قانون کار، گفت: این طرح دارای مشکلاتی است زیرا علاوه بر هزینه های بالا در سراسر کشور، نباید فکر کنید فرض کنید می توانید زندگی در روستاها را با دستمزد کمتر مدیریت کنید.

وی با بیان اینکه دوره عمر با ارقامی مانند 500 هزار تن دیگر سپری شده است، ادامه داد: تا زمانی که با اصلاح قانون کار موافق باشیم نه با نگاه و رویکرد مجلس و دولت، بلکه به همین میزان کار. باید بدانیم که الان غنایم در اختیار ماست زیرا اگر این قانون نبود، تامین حداقلی مطالبات کارگران و پیگیری مطالبات کارگران در کشور با مشکلات جدی مواجه می شد.

این کارشناس کار با اشاره به اینکه دستمزد منطقه ای و دستمزد توافقی خارج از حداقل دستمزد است و نمی توان این دو را جایگزین حداقل دستمزد دانست، خاطرنشان کرد: اینها مانورهای اشتباهی است که در خصوص دستمزد شکل می گیرد. هر اصلاحیه ای که حداقل الزامات قانون کار را برای حقوق کارگران در کشور تحت تأثیر قرار دهد و محل استثمار دلالان باشد به ضرر کشور، منافع ملی و کارگران خواهد بود.


بیشتر بخوانید: جدول بازنشستگان 3 میلیون تن کاهش یافت


به گفته حاج اسماعیلی، طرحی که در مجلس برای الحاق تبصره به ماده 41 قانون کار اجرا شد، به ضرر نیروی کار است و اینکه عده ای درصدد در نظر گرفتن حقوق توافقی برای روستاها هستند، درست نیست و باعث شده است. پیامدهای منفی برای کشور.

وی تاکید کرد: با این گونه اقدامات و برنامه ریزی ها در کوتاه ترین زمان ممکن زمینه گسترش مهاجرت از روستاها به شهرها و کلانشهرها فراهم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید