دلیل گرانی شرکت های هواپیمایی چیست؟

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر اساس قانون، وزارت راه و شهرسازی باید قیمت بلیت هواپیما را تعیین کند اما اکنون شاهد این ضعف در نظارت وزارت راه و شهرسازی هستیم. برنامه ریزی. توسعه.

دلیل گرانی شرکت های هواپیمایی چیست؟

انجمن 24- صدیف بدری با اشاره به گرانی ایرلاین ها گفت: کمیسیون عمران تذکرات متعددی به سازمان هواپیمایی و وزارت راه و شهرسازی درباره گرانی بلیت هواپیما داده است. براساس اساسنامه سازمان هواپیمایی کشوری، وزارت راه و شهرسازی باید قیمت را تعیین کند، اما بر اساس مفاد قانون پنجم توسعه، قیمت ها به صورت شناور تعیین می شود.


بیشتر بخوانید: حذف حداقل نرخ از بلیط هواپیما


وی افزود: اما زمانی که زمان برنامه پنجم توسعه به پایان رسیده و در برنامه ششم توسعه در این زمینه پیش بینی نشده است، باید قیمت گذاری بر اساس اساسنامه سازمان هواپیمایی کشور و وزارت راه انجام شود. توسعه شهری. قرار است وزیر راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی هفته آینده گزارش مفصلی را به کمیسیون ارائه کنند تا مشخص شود برای کنترل قیمت بلیت و جلوگیری از گران فروشی ایرلاین ها چه اقداماتی انجام داده اند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی گفت: در نظارت وزارت راه و شهرسازی شاهد ضعف هستیم. افزایش قیمت از سوی شرکت های هواپیمایی تخلف است و باید قیمت تعیین و بر اجرای دقیق آن نظارت شود.

  هدیه ویژه امیر برای مسی / ساعت الماس طلا با ارزش نجومی + عکس

دیدگاهتان را بنویسید