دستور ریاست جمهوری برای عرضه دارو به بیماران مبتلا به SME

دستور ریاست جمهوری برای عرضه دارو به بیماران مبتلا به SME

انجمن 24- آیت الله سیدابراهیم رئیسی روز گذشته در حال خروج از ساختمان مجلس شورای اسلامی با خانواده های بیماران مبتلا به SMA دیدار و قول دیدار جداگانه و گفتگو درباره مشکلات آنها را داد.

رئیس‌جمهور پس از شنیدن نگرانی خانواده‌های بیماران و گزارش وزیر بهداشت و مسئولان مربوطه در خصوص روش‌های ارائه داروهای بیماران خاص از جمله SMA دستور داد تا داروی مورد نیاز بیماران در اسرع وقت در رسانه‌ها تهیه شود. و بلندمدت با سازوکار مناسب در اختیار خانواده های بیماران قرار گیرد و دانشگاه ها و مراکز دانش اثربخشی آن را ارزیابی کنند تا پس از پایان این دوره تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شود.


بیشتر بخوانید: حضور فعلی در جمع های خانوادگی SMA / خانوادگی


رئیس بیماران خاص فرزندان خود و اعضای دولت را فراخواند و گفت: دولت مراقبت و تامین داروی بیماران به ویژه بیماری های خاص را وظیفه خود می داند و برای کاهش آلام خانواده ها و درمان باید تمام اقدامات لازم انجام شود. بچه هایشان.

رئیس جمهور خطاب به وزیر بهداشت گفت: اکنون که در حال تدوین بودجه 1401 هستیم، برای بیماری های خاص اعتبار لازم را پیشنهاد دهید تا در بودجه لحاظ شود.

رئیسی همچنین از وزارت بهداشت خواست تا برای رفع مشکلات و دغدغه های خانواده بیماران تلاش مضاعف کند و توجه داشته باشد که افزایش تعداد بیماران باعث کاهش مسئولیت آنها نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید