دستور ریاست جمهوری برای تحویل دارو به بیماران مبتلا به SMA

به گزارش فارس، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در حال خروج از ساختمان مجلس شورای اسلامی روز گذشته در جمع خانواده های بیماران مبتلا به SMA حضور یافت و قول دیدار جداگانه داد. وی صبح امروز پنجشنبه در حاشیه جلسه فوق‌العاده دولت برای بررسی بودجه 1401 دیدار و درباره نیازها و مشکلات آنها گفت‌وگو کرد.

رئیس‌جمهور پس از شنیدن نگرانی خانواده‌های بیماران و گزارش وزیر بهداشت و مسئولان مربوطه در خصوص روش‌های ارائه داروهای بیماران خاص از جمله SMA دستور داد تا داروی مورد نیاز بیماران در اسرع وقت در رسانه‌ها تهیه شود. و بلندمدت با سازوکار مناسب در اختیار خانواده های بیماران قرار گیرد و دانشگاه ها و مراکز دانش اثربخشی آن را ارزیابی کنند تا پس از پایان این دوره تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شود.

وی بیماران خاص را فرزندان خود و اعضای دولت دانست و گفت: دولت وظیفه خود می داند که مراقبت و داروی بیماران به ویژه بیماری های خاص را تامین کند و هر کاری که باید برای کاهش آلام خانواده ها انجام شود. با فرزندان خود رفتار کنند.”

رئیس جمهور خطاب به وزیر بهداشت گفت: اکنون که در حال تدوین بودجه 1401 هستیم، برای بیماری های خاص اعتبار لازم را پیشنهاد دهید تا در بودجه لحاظ شود.

آیت الله رئیسی همچنین از وزارت بهداشت خواست تا برای رفع مشکلات و دغدغه های خانواده بیماران تلاش مضاعف کند و توجه داشته باشد که افزایش تعداد بیماران باعث کاهش مسئولیت آنها نمی شود.

  یاسمین مکبلی فرمانده ناسا شد/ عکس - خبر زنده

دیدگاهتان را بنویسید