دستور بایدن برای واکسیناسیون اجباری کارکنان شرکت های خصوصی را متوقف کنید

دادگاه عالی ایالات متحده دولت بایدن را از اعمال الزامات جهانی واکسیناسیون یا آزمایش کووید-19 بر کارمندان شرکت های بزرگ خصوصی منع کرده است، اما به دولت اجازه داده است که واکسیناسیون های اجباری را برای اکثر کارکنان مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده اعمال کند.

به گزارش ایسنا، دستورات دیوان عالی آمریکا پس از اقدامات فوری توسط اداره ایمنی و بهداشت کار (OSHA) صادر شد. این دستورات در زمانی صادر می شود که دولت ایالات متحده در حال تلاش برای افزایش نرخ واکسیناسیون در ایالات متحده در بحبوحه موارد رو به رشد ویروس کرونا است.

بر اساس قانون واکسیناسیون اجباری، کارمندانی که برای شرکت‌هایی با 100 کارمند یا بیشتر کار می‌کنند، باید یا واکسینه شده و یا تست کووید-19 منفی هفتگی را پشت سر بگذارند تا وارد شرکت شوند.

دیوان عالی در بیانیه‌ای بدون امضا، با استناد به تصمیم دولت مبنی بر اجباری کردن واکسیناسیون، خاطرنشان کرد که اگرچه کنگره به OSHA اجازه داده است که «خطرات شغلی» را وضع کند، اما این اختیار را به آژانس نداده است. برای تنظیم قوانین بهداشت عمومی “به طور گسترده”.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای گفت که دیوان عالی تصمیم گرفته است تا خواسته‌هایی را که جان کارکنان را نجات می‌دهد، متوقف کند. بایدن از ایالت ها و مشاغل خواست تا به طور داوطلبانه الزامات واکسیناسیون را برای محافظت از جان کارکنان، مشتریان و جامعه معرفی و افزایش دهند.

بایدن افزود: این دادگاه عالی حکم داده است که دولت من نمی تواند از اختیارات داده شده توسط کنگره برای اعمال این اقدام استفاده کند، اما در هر صورت مانع از آن شده است که از صدای خودم به عنوان رئیس جمهور برای حمایت از کارفرمایان در انجام کارها استفاده کنم. حفاظت از سلامت و اقتصاد مردم آمریکا.

کاخ سفید قبلاً از شرکت‌ها و کارمندان خواسته بود تا از الزامات ایمنی عمومی پیروی کنند، حتی اگر این الزامات برآورده نشود.

دیدگاهتان را بنویسید