دستورالعمل پرداخت وام مسکن نهایی شده است – خبر زنده

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، وی از نشست کارکنان این بانک با وزارت راه و شهرسازی برای نهایی شدن دستورالعمل وام مسکن خبر داد.

دولت برای حمایت از مستاجران بانک مرکزی، وام مسکن را تصویب کرد که بانک مرکزی 20 خرداد بخشنامه آن را به بانک ها ابلاغ کرد.

بر اساس بخشنامه جدید، متقاضیان از 21 خردادماه از طریق سامانه طرح های کمکی مسکن به نشانی http://saman.mrud.ir درخواست خود را برای دریافت ودیعه مسکن ثبت کردند و از همان روز ثبت نام آغاز می شود.

بخشنامه ای که به بانک ها ابلاغ شده بود با توجه به روال اجرایی وزارت راه و شهرسازی که امروز با حضور معاون وزیر مسکن و وزارت راه و شهرسازی و دستگاه های ذیربط نهایی شد، متوقف شد. مدیران بانک مرکزی

با ارائه روال مربوطه از سوی وزارت راه و شهرسازی، مقرر شد تا امروز این روش نهایی به شبکه بانکی اعلام شود و در نتیجه این عملیات پرداخت وجوه حمایت از سپرده های مسکن به زودی عملیاتی شود.

بر اساس مصوبه شورای پول، این وام از محل وجوه ماده 4 قانون جهش تولید مسکن برای حمایت از مستاجران تا سقف 40 هزار میلیارد تن تسهیلات برای حمایت از سپرده های مسکن با معرفی وزارتخانه بازپرداخت می شود. راه و شهرسازی توسط بانک های موجود. سقف تسهیلات حمایتی مسکن در تهران 100 میلیون تومان، مراکز استان ها 70 میلیون تومان و سایر مناطق شهری 40 میلیون تومان بود. نرخ سود تسهیلات 13 درصد و مدت بازپرداخت آن پنج سال است.

  صنعت خرید ازدواج و شادی در شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید