دزدان معتاد ماشین های مشهد را خالی کردند / اجناس سرقتی را در خانه صیغه پنهان کردند

دزدان معتاد

انجمن 24 – سرهنگ حسین دهگانپور فرمانده انتظامی مشهد روز گذشته در تشریح پرونده دستگیری سارقان سابقه دار با شلیک گلوله های متعدد گفت: در چند ماه گذشته پرونده هایی در کلانتری ها تشکیل شده است که خودروهای شهروندان را در اطراف مراکز خرید و مراکز خرید نشان می دهد. وی مورد سرقت قرار گرفت و سارقان تمامی وسایل و اموال رانندگان را به سرقت بردند و قفل صندوق عقب خودروهای پارک شده را تخریب کردند.

دهقانپور افزود: بررسی های کارشناسی در این موارد نشان داده است که سارقان در ساعات اولیه شب یا ظهر دست به سرقت می زنند و این در حالی است که شهروندان برای خرید اقلام ضروری به مراکز خرید شهر مراجعه می کنند و خودروهای زیادی در خیابان های اطراف پارک شده اند.

به همین منظور، گروهی مشترک از نیروهای گشت و اطلاعات در کلانتری آبکوه مشهد به سرپرستی مستقیم سرهنگ ابراهیم حاج پور (رئیس پلیس آگاهی) تحقیقات عمیقی را در این زمینه آغاز کرده اند و بسیاری از خرید و فروش ها انجام می شود. مراکز در پاسگاه پلیس منطقه حفاظت شده

فرمانده باتجربه پلیس مشهد گفت: در اولین مرحله از عملیات پلیسی، پلیس با تقویت گشت های نامحسوس تا حدود ساعت 19 روز 27 آبان در اطراف مراکز خرید حضور یافت و سارقان را در دستور کار قرار داد. ماموران گشت دو جوان پراید سوار را مشاهده کردند که به طور مشکوکی در کنار خودروهای پارک شده در بلوار جانباز ایستاده بودند و اطراف خودرو را بررسی می کردند. پدال گاز را فشار داد و با سرعت زیاد به سمت چهارراه شهید فرامرز عباسی دوید.

ماموران انتظامی که دیگر یقین دارند با حرفهای سارقان روبه رو شده اند و به تعقیب دزدان پرداختند و با شلیک تیر هوایی تلاش کردند آنها را کنترل کنند، اما پرایدسواران برای فرار از چنگ قانون، به طرز وحشتناکی از لابه لای خودروها عبور می کنند و ادامه می دهند. میافزودند در این هنگام نیروهای پلیس برای حفظ جان رهگذران و رانندگان عبوری از شلیکهای مستقیم خودداری کردند و بدین ترتیب سارقان در تاریکی شب گم شدند، اما سرنگ خواجه پور که فرماندهی عملیات را به انجام رساند، گروه دیگری از نیروهای ورزیده تجسس را عازم بولوار جانباز کرد. .


بیشتر بخوانید: تعدادی ریموت خودرو دزدیدند


فرمانده انتظامی مشهد ادامه داد: با توجه به اینکه مشخصات پراید از طریق مرکز فرماندهی به تمامی نیروهای گشتی اعلام شده بود، طولی نکشید که خیابان های اطراف و مسیر فرار سارقان به روی پلیس بسته شد و برنامه ریزی ها انجام شد. اجرا شد. برای محدود کردن.”

سرهنگ دهقان پور افزود: مدتی نگذشته بود که سارقان متواری شدند، نیروهای تحقیق آبکوه خودروی پراید را در بلوار فردوسی محاصره کردند اما باز هم سارقان با پای پیاده خودرو را رها کردند و سعی کردند برای فرار از محاصره پلیس جلوگیری کنند. یک افسر ارشد پلیس مشهد گفت: اما بازپرسان که چاره ای جز تیراندازی مستقیم نداشتند با استفاده از قانون برای حمل سلاح و اقدامات حفاظتی و امنیتی و شلیک چند گلوله به اطراف سارقان، سرانجام جان خود را در خطر دیدند. گلوله به بدنشان اصابت کرد، روی زمین نشستند و در چنگال قانون گرفتار شدند.

سرهنگ دهقان پور با اشاره به کشف مقادیری داروهای کراک صنعتی و تعدادی لوازم یدکی، جعبه ابزار، جک، سه پایه، چند کوله پشتی همراه با کتاب های درسی و … اشاره کرد. از داخل پراید سارقان خاطرنشان کرد: با انتقال دو متهم به کلانتری آبکوه بازجویی های تخصصی در بازپرسی آغاز شد و در همین حین برخی از شاکیان اموال مسروقه را لپ تاپ و کیف های چرمی حاوی مدارک با حضور در کلانتری شناسایی کردند.

وی افزود: یکی از مالباختگان که مدارک هویتی وی از خودروی سارقان کشف شد، درباره چگونگی وقوع این حادثه گفت: پژو پارس خود را در بلوار خیام پارک کردم اما 20 دقیقه بعد وقتی به محل برگشتم صندوق عقب قفل شد. منهدم شد و تمام تجهیزات به همراه مهر آزمایشگاه، دسته چک و شناسنامه من به سرقت رفت.

در همین حال یک مالباخته دیگر که شهریور گذشته خودروی پژو پارس وی در بلوار جانباز مورد سرقت قرار گرفت، به پلیس گفت: سارقان با سرقت از صندوق عقب خودرو، لاستیک های یدکی، ابزار، لپ تاپ، کیف و … به سرقت رفته و اکنون شناسایی شده ام. آنها در اداره پلیس

فرمانده انتظامی مشهد در ادامه به اعترافات متهم اشاره کرد و افزود: دو سارق سابقه دار که ادعا می کنند حدود سه ماه قبل با هم آشنا شده اند به 30 فقره سرقت محتوا و قطعات خودرو در اطراف مراکز خرید اعتراف کرده اند.بررسی های پلیسی نشان می دهد که آنها در روز دستگیری به پنج خودرو در بلوار خیام دستبرد زدند.

سرهنگ حسین دهگانپور افزود: راننده پراید که حتی گواهینامه رانندگی هم ندارد در بازجویی ها مدعی شد وسایل سرقتی را روز جمعه در بازارهای حاشیه شهر می فروشد و هزینه اعتیاد خود را تامین می کند.

وی گفت: در همین حال ماموران اطلاعاتی پس از اخذ مجوزهای قضایی از مخفیگاه و منازل سارقان در بلوار طوس و شهرک صابر مشهد بازرسی کردند. در نتیجه اشیاء مسروقه دیگری مانند کالسکه نیز کشف شد. سرقت از مقابل مراکز خرید در بلوار جانباز.

یکی از افسران ارشد پلیس مشهد که در خصوص سرقت های خاص رصد می کند، افزود: تحقیقات پلیسی برای شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد و یکی از سارقان اقلام مسروقه را در منزل صیغه خود مخفی کرده بود تا در فرصت مناسب تهیه کند. هزینه های اعتیاد

سرهنگ دهقانپور همچنین از شهروندان خواست تا در صورت سرقت خودروهایشان در حاشیه مراکز خرید، برای شناسایی سارقان یا اموال کشف شده با پلیس آگاهی آبکوه مشهد تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید