در پتروشیمی امیرکبیر چه گذشت؟

در پتروشیمی امیرکبیر چه گذشت؟

بررسی های همشهری نشان می دهد در گزارش هیات مدیره و همچنین گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت پتروشیمی امیرکبیر که در مجمع عمومی صاحبان سهام ارائه شده است، اشاره ای به میزان حقوق و مزایای پرداختی به مدیران این شرکت نشده است. تخلفات احتمالی در واقع، حسابرس مستقل و حسابرس قانونی تخلفاتی را در این زمینه شناسایی یا گزارش نکردند. نکته حائز اهمیت اینکه همین چند روز پیش محمد بهمئی مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر دستور داد تا پاداش عملکرد به کلیه پرسنل پرداخت شود. وی در ابلاغیه خود نوشت که این جایزه طبق دستورالعمل ابلاغی وزارت نفت پرداخت شده است. چهار روز قبل از صدور حکم پرداخت پاداش عملکرد، فرهاد رحیمی، مدیرعامل این شرکت، مدیر مالی پتروشیمی امیرکبیر را برکنار کرد و از وی خواست برای مبارزه با فساد اداری و مالی و اجرای دقیق قوانین و مقررات مالی تصمیم گیری کند و بر خزانه نظارت داشته باشید.

تاریخچه گیفت کارت

یکی از معماهای حل نشده پرونده فیش های حقوقی مدیران پتروشیمی امیرکبیر به پرداخت های ویژه در قالب کارت هدیه و امثال آن بازمی گردد. مدیر مالی اخراجی پتروشیمی امیرکبیر کارت هدیه 107 میلیون تنی دریافت کرده است، اما مشخص نیست که آیا مبلغ مذکور به حساب شخص واریز شده است یا این کارت های هدیه به گونه ای پردازش شده است که بعداً طبق روال اداری در بسیاری از سازمان ها و شرکت های هدف خاص آیا به دیگران هدیه می دهید؟ همین معما وزارت کار را بر آن داشت تا تمامی بخشنامه های پرداخت با کارت هدیه را ممنوع کند اما هنوز مشخص نیست که این اتفاق در سایر دستگاه های اجرایی و شرکت های دولتی نیز رخ خواهد داد یا خیر.

مبنای پرداخت حقوق در شرکت های نفتی چیست؟

معمای دیگر در خصوص پرداخت حقوق های نجومی مربوط به سازوکار تعیین حقوق و مزایا است، در صنعت نفت مقرراتی برای نظام های اداری و کارگری ویژه وجود دارد که بر اساس قانون تعهدات و اختیارات وزارت نفت اعمال می شود. ، به تصویب مجلس رسید. بر اساس این آیین نامه، حقوق هر یک از کارکنان با استفاده از دو روش ارزش گذاری بر اساس عوامل کار شامل مسئولیت ها، مهارت های جسمی و روحی، شرایط نامتعارف کار، تحصیلات و تجربه و مقایسه سه عامل اصلی ارزیابی کار از جمله دانش شغلی، تعیین می شود. حل مسئله و پاسخگویی بازار کار به منظور تقویت رقابت پذیری، با توجه به کمیت و کیفیت پست ها و مبنای پست های سازمانی در محدوده حداقل، متوسط ​​و حداکثر تعریف و تعریف می شود. به همین دلیل هر سال جدول ویژه ای بر اساس متمم حقوق و شایستگی های عمومی اصلاح می شود. همین آیین نامه عوامل و متغیرهایی را در تعیین و افزایش حقوق پایه تعیین می کند و پرداخت ها نیز به صورت فوق العاده انجام می شود. هدف از این کار بازگردانی خدمات به صورت نقدی است. این موارد اضافی شامل 7 خط است: عصاره های عمومی اضافی، برنامه های اضافی برای برنامه های کاری فوق العاده، فعالیت حرفه ای فوق العاده غل، شرایط فوق العاده در محل کار، استخدام فوق العاده و حفظ مشاغل فوق العاده اعطا شده و ویژه، حرفه های فوق العاده و فوق العاده،

خلاء قانونی یا کار؟

نظام اداری و کارگری ایران دارای مشکلات عدیده ای است به طوری که حتی پس از تصویب و ابلاغ قانون مدیریت خدمات کشوری، هر یک از دستگاه های اجرایی و موسسات حقوقی با استناد به متغیرهای خاصی می خواهند قانون را به صورت موردی تغییر دهند. به صورت موردی و افزایش حقوق و مزایا. . به عنوان مثال زمانی که مجلس حقوق مدیران و کارکنان این صنعت را در قالب قانون بودجه تعدیل کرد، اعتراضات شدت گرفت و در نهایت مجلس و دولت با تغییر قانون مجلس موافقت کردند. حال سوال اصلی این است که آیا در تنظیم حقوق و مزایا خلأ قانونی وجود دارد یا اینکه قیمت گذاری مزد و مزایا بدون در نظر گرفتن سطح نیروی کار در بازار رقابتی باعث خروج نخبگان و مهاجرت آنها از دولتی به خصوصی می شود. موقعیت ها شرکت ها و حتی تبدیل به بازار کار کشورهای دیگر شد. در خصوص حقوق مدیران شرکت ها نیز همین ابهام وجود دارد به طوری که در یک مثال عینی مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر در حکم خود برای رئیس جدید معاونت توسعه منابع انسانی تاکید می کند که اساسنامه و دستورالعمل ها نیاز به بازنگری دارد. و قوانین جدید نتیجه شفافیت فرآیندها و مبارزه با فساد در مواردی که خلاء وجود دارد خواهد بود.

بالاترین حقوق برای نیروهای عملیاتی غیر ستادی

اعتراض کارگران نفت به تعدیل حقوق و مزایای تابستان امسال در رسانه ها منتشر شد. در عین حال ابراهیم فولاوند منصوری مدیرکل سابق وزارت نفت گفت: نظام پرداخت در صنعت نفت عملیات محور است به این معنا که در این سیستم کمترین حقوق به صورت مساوی توسط کارکنان پرداخت می شود. و کار در مناطق عملیاتی «بیشتر انجام می دهند، در این سیستم پرداخت، هم فرد دارای پایگاه شخصی است و هم موقعیت دارای سطح سازمانی است، در این سیستم طبقه بندی از نظام سلسله مراتبی ارتش الگوبرداری می شود.

این مقام سابق نفتی فاش کرد: بسیاری از مهندسان و کارشناسان صنعت نفت به دلیل جذابیت مالی کار در کشورهای دیگر از ایران می روند. حتی در پارس جنوبی نیز قطر در تلاش است تا نیروهای گازی ایران را جذب کند و پیشنهادهای مالی جذابی ارائه می دهد، بنابراین اگر حقوق متعادلی پرداخت نکنیم، با مهاجرت نیروها مواجه خواهیم شد.

اما نکته اینجاست که گاهی حقوق های نجومی مانند پرونده های رسانه ای و خبری اخیر به کارکنان پرداخت می شود تا نیروهای عملیاتی.

پشت صحنه شرکت های دولتی

به گزارش همشهری، واقعیت این است که نظام تعیین حقوق و درآمد مدیران و کارکنان شرکت های دولتی و دولتی از مضرات بی انصافی و همچنین عدم شایسته سالاری در انتصاب مدیران برخوردار است. تلاش های دیرینه دولت و مجلس برای اصلاح این روند تاکنون به نتیجه مطلوبی نرسیده است و بیم آن می رود که اگر با موضوع حقوق های نجومی منفی برخورد شود، به جای اصلاح فرآیندها و رویه ها و سازوکار پرداخت حقوق و مزایا تبدیل شود. روشن است مشکل برطرف می شود اسکناس های میلیون تومانی باید خبر شود.

پورت های مشکوک را ببندید

یکی از گزینه های اصلی برای پرداخت های نجومی، قراردادهای ویژه برای مشاوره یا سپردن تشریفات به افراد در صورت تقاضا بدون در نظر گرفتن عملکرد و سنجش دقیق عملکرد آنهاست، بنابراین یکی از راه های تغییر مسیر هدایای ویژه، سکه، کارت هدیه است. و بودجه های مخفی اگرچه در حال حاضر وزیر کار دستور ممنوعیت خرید سکه، کارت هدیه و یا تصویب بودجه های سری را صادر کرده است، اما حجت الله عبدالملکی نیز تاکید می کند که در موارد خاص این امر تنها با مجوز بالاترین سطح صندوق و یا مجوز صادر می شود. سازمان با قبول مسئولیت به گزارش همشهری، صدور تصمیمات و دستورات مبهم می تواند راه را برای انحراف باز کند و در صورت عدم وجود الزامات حاکمیت شرکتی، پدیده هایی مانند پرداخت های ویژه به افراد خاص رخ می دهد و از هرگونه پرداخت خاص و محرمانه حتی با تایید دولت جلوگیری می کند. بالاترین مقام البته این هنوز اولین قدم است، دولت سیزدهم برای شفاف سازی پرداخت ها راه طولانی، سخت و طاقت فرسا دارد.

دیدگاهتان را بنویسید