در مورد 2 قرص جدید ضد کرونر تصمیم بگیرید. فردا

در مورد 2 قرص جدید ضد کرونر تصمیم بگیرید.  فردا

انجمن 24 – حمیدرضا جماعتی درباره آخرین بررسی‌های انجام شده روی قرص‌های ضدکرونری مولنی‌پیراویر و پکسلووید، گفت: در خصوص قرص‌های مولنی‌پیراویر با توجه به اینکه چندین شرکت در کشور روی آن کار کرده‌اند و در حال انجام آن هستند و حتی یکی از شرکت‌ها مولکول آن را ساخته است. انشاءالله در جلسه ای که روز شنبه در کمیته درمانی کمیته علمی کشوری تاج و تخت داریم، این موضوع بررسی و در مورد آن تصمیم گیری خواهد شد.

وی افزود: البته به هر حال داروهایی که به صورت خوراکی در اختیار ما قرار می گیرد، برای شرایطی که خاص است و پیک ایجاد می شود، باید در دسترس ما باشد. بر اساس مطالعات انجام شده، اگر در طول پنج روز اول ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب برای یک فرد، به ویژه در افرادی که دارای یک عامل خطر است که منجر به افزایش مرگ و میر می شود، مانند افراد مبتلا به دیابت، فشار خون بالا، بیماری های قلبی و تنفسی و … مولنیپیراویر استفاده شده نشان داده است که حدود 50 درصد می تواند از پیشرفت بیماری جلوگیری کند و میزان بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر را کاهش دهد.


بیشتر بخوانید: تولید قرص فایزر در ایران; آیا مافیای دارو و مخالفان واردات واکسن با آن مخالف هستند؟ / منبع آگاه: ستاد کرونا هنوز تصمیمی نگرفته است


جماعتی خاطرنشان کرد: طبق بررسی های انجام شده به نظر می رسد مولی پیویر داروی خوبی باشد.

او گفت: “Paxlovid همچنین دارویی است که فایزر پیشنهاد کرده است و امیدوار است تا تاییدیه FDA را برای درمان کووید دریافت کند.” مطالعات انجام شده توسط خود فایزر نشان می دهد که 89 درصد از بیماران در صورت دریافت دارو در سه روز اول کووید، می توانند از بستری شدن در بیمارستان یا مرگ جلوگیری کنند. البته مطالعاتی که در جاهای دیگر انجام شده هنوز در دسترس نیست و ما منتظر هستیم تا نتایج این مطالعات منتشر شود تا تصمیم بگیریم چه کار کنیم. این داروها روز شنبه در کمیته گروه درمانی بررسی می شود و اگر خدا بخواهد تصمیم گیری خواهد شد.

گروهی از مردم همچنین درباره استفاده از آنتی بادی های مونوکلونال در درمان کووید 19 گفتند: همچنین روز شنبه کمیته درمان کمیته علمی درباره انواع آنتی بادی های مونوکلونال موجود بحث و تصمیم گیری می کند. آنتی بادی های مونوکلونال نیز ضد انعقاد بوده و قابل تزریق هستند. آنتی بادی های مونوکلونال نیز در مراحل اولیه کووید تجویز می شوند که نشان داده شده است از پیشرفت بیماری جلوگیری می کنند.

وی افزود: در برخی کشورها از آنتی بادی های مونوکلونال استفاده شده است اما گران است و هنوز اطلاعات کافی در مورد آن نداریم. در عین حال، Paxlovid بسیار جدید است و باید منتظر نتایج تحقیقات بیشتر باشیم.

جماعتی خاطرنشان کرد: در حال حاضر اولویت بحث و تصمیم گیری درباره مولنی پیراویر و داروهای خوراکی مانند پاکلووید است که پس از آن ممکن است آنتی بادی های مونوکلونال در نظر گرفته شود. اما با نظارت کمیته علمی تاج، این موارد روز شنبه بررسی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید