در سفر ترکمنستان به کهگیلویه و بویراحمد؛ ایجاد شغل برای بنیاد برکت ناشنوایان

در بازدید محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت از استان کهگیلویه و بویراحمد، طرح اشتغال این بنیاد ویژه ناشنوایان در یاسوج راه اندازی شد.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره این طرح اشتغال زایی توضیح داد: کارگاه ویژه چرم دوزی ناشنوایان توسط یکی از کارآفرینان در شهر یاسوج و با سرمایه گذاری و مشارکت اقتصادی بنیاد برکت به بهره برداری رسید.

ترکمانه ادامه داد: کل سرمایه گذاری برای راه اندازی این فروشگاه چرم 3 میلیارد ریال است و 15 معلول ناشنوا در این واحد تولیدی به کار گرفته شده اند.

وی یادآور شد: آغاز فعالیت این کارگاه چرم دوزی برای 45 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد اشتغال کرد.

مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: این کارگاه چرم دوزی محصولاتی مانند کیف، کفش، ژاکارد و سایر منسوجات چرمی تولید و عرضه می کند.

ترکمانه گفت: تمرکز بنیاد برکت و کارآفرین یکی از همسران یاسوجی استفاده از افراد دارای معلولیت به عنوان نیروی کار در این مغازه چرم فروشی است.

وی با تشریح عملکرد بنیاد برکت در حوزه مشاغل کوچک و خانگی در کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون 4 هزار و 948 طرح اشتغال زایی جامعه در مناطق روستایی و فقیرنشین 9 شهرستان اجرا شده است که به طور مستقیم اشتغالزایی می کند. 12000 نفر.» و غیر مستقیم این اتفاق افتاد.

مدیرعامل بنیاد برکت افزود: مجموع سرمایه گذاری برای راه اندازی طرح های اشتغال زایی جامعه در کهگیلویه و بویراحمد 4 میلیارد و 336 میلیون ریال است.

ترکمانه با تاکید بر تمرکز بنیاد برکت بر اشتغال زایی در کشور گفت: تا امروز بیش از 171 هزار طرح اشتغال زایی جامعه محور با ظرفیت 513 هزار نفر و مجموع سرمایه گذاری 170 هزار میلیارد ریال در مناطق محروم و ضعیف اجرا شده است. . در کنار..

وی تاکید کرد: بنیاد برکت 100 هزار طرح اشتغال زایی را در برنامه های سال آینده خود دارد که برای 300 هزار نفر فرصت کسب و کار فراهم می کند.

مدیرعامل بنیاد برکت همچنین درباره فعالیت های این بنیاد در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 9711 طرح در حوزه توانمندسازی اقتصادی، زیرساختی، فرهنگی، بهداشتی و سایر خدمات با سرمایه گذاری 6 میلیارد و 226 میلیون ریال در مناطق فقیرنشین و روستایی انجام شده است. مناطقی که استان در حال بهره برداری یا در حال ساخت است.

گفتنی است، مدیرعامل بنیاد برکت در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد از دو کارگاه فرآوری خشکبار و تولید کتاب نساجی نیز بازدید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید