در این مملکت نباید کسی باشد که شب ها گرسنه بخوابد

به گزارش الف به نقل از شورای نگهبان، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان طی سخنانی در جلسه شورای نگهبان با اشاره به تشکیل بسیج در 5 آذر 1358 به دستور حضرت امام خمینی (ره) در سال 1358، در سال 1358 به تشکیل بسیج پرداخت. هفته بسیج را تبریک گفتیم و گفتیم خدا را به خاطر این نعمت الهی شکر می کنیم.

وی ادامه داد: تشکیل بسیج مرهون درک امام خمینی (ره) است که باید قدر این نعمت را بدانیم و در حفظ، تقویت و انتقال این روحیه در خود به جوانان تلاش کنیم.

دبیر هیئت امنا در خصوص عملکرد بسیج گفت: بسیج در همه عرصه های ارتشی، خدمتی و جهادی حضور موفقی دارد و متعلق به همه اقشار مردم است که باید همیشه پاسدار باشند.

جنتی افزود: خوشحالیم که بچه های انقلابی روحیه بسیجی دارند و وقتی اتفاقی مثل سیل یا زلزله می افتد روی صحنه می آیند و به کمک مردم می آیند و روحیه بسیجی است که همه را به میدان می آورد. صحنه.”

وی با بیان اینکه روحیه بسیجی یک روحیه اسلامی و انقلابی است که باید در همه عرصه ها و نهادها مانند دولت، مجلس، قوه قضائیه، حوزه های علمیه، دانشگاه ها، مدارس حاکم باشد، گفت: طلبه ما باید با روحیه بسیجی وارد عرصه مسئولیت شود. .

آیت الله جنتی در بخشی دیگر از سخنان خود به مشکلات اقتصادی و معیشتی اشاره کرد و با بیان اینکه اگر روحیه بسیجی حاکم شود همه مشکلات حل می شود، خاطرنشان کرد: مسئولان باید تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی معیشتی به کار گیرند.

وی افزود: افرادی که در راه اسلام و انقلاب از همه چیز خود گذشتند و در تمام صحنه های دفاع از اسلام و انقلاب حضور داشته اند باید مشکلات خود را حل کنند.

دبیر شورای نگهبان یادآور شد: باید قدردان مردم باشیم و تا جایی که بتوانیم مشکلات اقتصادی را کاهش دهیم، در این مملکت کسی نباشد که شب ها گرسنه بخوابد.

جنتی در پایان خاطرنشان کرد: خدای ناکرده با بیم امیرالمومنین علی (ع) به مردم و اسلام و انقلاب خدمت نکنیم و خداوند این مملکت را حفظ کند و به مسئولان توفیق صداقت بدهد. خدمات .

دیدگاهتان را بنویسید