درخواست وزیر کشور از لالوویچ برای برگزاری جام جهانی کشتی در ایران

رئیس فدراسیون کشتی ایران با رئیس اتحادیه جهانی کشتی دیدار و ضمن بررسی موضوعات مختلف، از ایران خواست تا میزبانی مسابقات جهانی کشتی را از آن خود کند.

به گزارش ایسنا، در این دیدار که بیش از سه ساعت به طول انجامید، رئیس فدراسیون کشتی ایران پس از تبریک انتخاب مجدد لالوویچ به عنوان رئیس اتحادیه جهانی کشتی، ابتدا گزارش کاملی از وضعیت کشتی ایران ارائه کرد. ، ساخت و ساز و تجهیزات. اردوی تیم ملی با ارائه آخرین امکانات روز دنیا، ارائه موسسه کشتی، ساماندهی کار مربیان و داوران، انجام تمرینات و مسابقات کشتی طبق برنامه و همچنین برگزاری لیگ کشتی بر اساس پروتکل های بهداشتی شیوع ویروس تاج

رئیس فدراسیون کشتی گفت: پس از افتخارآفرینی کشتی گیران ایرانی در بازی های المپیک و به ویژه جام جهانی نروژ، شور و نشاط خاصی در جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان ایرانی وجود دارد و ورود آزادکاران و کشتی گیران باعث شده است. افزایش یافت. .

دبیر همچنین از برنامه فدراسیون کشتی برای توسعه کشتی در جهان خبر داد و تصریح کرد: آمادگی داریم مربیان خود را به کشورهای جهان به ویژه کشورهای کمتر توسعه یافته در کشتی اعزام کنیم.

رئیس فدراسیون کشتی افزود: با توجه به ظرفیت 200 نفری اردوی تیم ملی کشتی فرنگی و دو خانه کشتی مجهز، می توانیم از تیم های خارجی برای برگزاری اردوهای مشترک ورزشی برای توسعه کشتی در جهان بپذیریم.

وی همچنین در خصوص حضور نماینده ایران در انتخابات 2022 هیات مدیره اتحادیه جهانی کشتی رایزنی کرد و گفت: با توجه به جایگاه مبارزات ایران که یکی از سه قدرت بزرگ در مبارزه آزاد در ما انتظار داریم که جهان را داشته باشیم یکی از اهداف ما داشتن سمت ها و مکان های مختلف و همچنین حضور نمایندگان ایران در کمیته فنی و هیئت داوران اتحادیه جهانی است.

  تئوری ترامپ مبنی بر توافق قوی تر با ایران اشتباه بود - خبر زنده

بر اساس گزارش این نشست، قوانین جهانی کشتی و تغییرات احتمالی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و همچنین رایزنی هایی در خصوص موضوعاتی مانند وزنه برداری در نوبت صبح روز دوم مسابقات انجام شد.

علیرضا دبیر همچنین به رئیس جمهور ایران پیشنهاد میزبانی مسابقات جهانی کشتی آزاد و فرنگی را داد.

نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی نیز با اشاره به جایگاه ویژه ایران در کشتی جهان، گفت: ایران یکی از مهم ترین توانایی های کشتی آزاد و فرنگی در جهان است که علاقه مندان زیادی در دل دارد و ما به این جایگاه احترام می گذاریم. ما می خواهیم مبارزات ایران در مبارزه جهانی مشارکت بیشتری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید