درخواست ایران از انگلیس را دریافت کردیم و استفاده کردیم – خبر زنده

درخواست ایران از انگلیس را دریافت کردیم و استفاده کردیم

 – خبر زنده

انجمن 24-علی صالح آبادی در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر نوسانات اخیر بازار ارز، با بیان اینکه درآمدهای ارزی کشور نسبت به سال گذشته بهبود یافته است، گفت: در حال حاضر شاهد بهبود وضعیت بازار ارز هستیم. فروردین امسال وضعیت خوبی در زمینه درآمدهای ارزی داشتیم.

وی با بیان اینکه در فروردین ماه 11 میلیارد دلار ارز توزیع کردیم، افزود: وضعیت خوب است و خوشبختانه در توزیع ارز نسبت به سال گذشته جایگاه ارزشمندی را کسب کرده ایم. صادرکنندگان اسکناس های خود را حمل می کنند و قیمت ها در سامانه نیما ثابت است. بنابراین برای تامین منابع ارزی مشکلی نداریم.

صالح آبادی در پاسخ به سوالی درباره ارزهای بلوکه شده کشور در برخی کشورهای خارجی گفت: مطالبات ما از انگلیس دریافت شد و حتی از آن پول استفاده شد. سایر موارد مسدود شده را به مرور اطلاع رسانی و اطلاع رسانی خواهیم کرد، باید گفت که روند کار به خوبی پیش می رود.


بیشتر بخوانید: بدهی خارجی ایران چقدر است؟


وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر سرنوشت مذاکرات هسته ای و تاثیر توافق یا عدم توافق با طرف های 1+4 بر بازار ارز ایران، ارقام اعلام شده برای آینده نرخ ارز را نادرست و کارشناسی دانست. می پرسم آیا در سه سال اخیر که تحریم بودیم ارز کشور تامین نشده است؟ به تازگی ظرفیت تولید نفت و فرآورده های نفتی را به دوران قبل از تحریم برگردانده ایم.

صالح آبادی افزود: در زمینه فروش نفت به ارقام بسیار خوبی دست یافته ایم و همه درآمدهای حاصل از فروش نفت را به دست می آوریم، بنابراین حتی اگر برجام هم نباشد، عرضه ارز در کشور به درستی انجام می شود و ما این کار را انجام خواهیم داد. مشکلی در بازار ارز نداریم.»

  واکنش جالب اسکوچیچ و تست شایعات در آماده سازی تیم ملی - خبر زنده

دیدگاهتان را بنویسید