درجه اول خطر برای مردم تهران

دکتر یحیی صالح طبری در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت آلودگی هوای تهران، افزایش مراجعات به اورژانس و اقدامات اورژانس در این زمینه، اظهار کرد: یکی از بزرگترین مشکلات شهر تهران است. آلودگی هوا. آلودگی هوا یکی از سخت ترین و جدی ترین معضلات شهر تهران است که برای رفع آن باید دستگاه ها با تمام توان عملیاتی خود کار کنند نه اینکه حرف بزنند. چون کار با گفتمان حل نمی شود.

وی ادامه داد: زمانی که در جراحی وارد کار شویم، همه از مزایای کار گروهی برخوردار خواهند شد. در تهران به محض اعلام وضعیت اضطراری و قرمز شدن، آمبولانس، آمبولانس و موتور آمبولانس در تمام میادین مهم شهر برای ارائه خدمات مستقر خواهیم کرد، زیرا در این صورت بیماران قلبی و تنفسی با سابقه قبلی و افراد دارای ایمنی سیستم مشکل دارد آنها در معرض خطر هستند و ممکن است به خدمات فوری ما نیاز داشته باشند.

رئیس مرکز اورژانس تهران گفت: جمعیت ثابت تهران بین هشت و نیم تا نه میلیون نفر است اما روزانه 11 و نیم میلیون نفر در تهران حضور دارند. او گفت: . در چند روز اخیر تعداد تماس ها افزایش یافته و تعداد ماموریت ها افزایش یافته است. ما با تمام توان و کدهای عملیاتی خود در خدمت مردم هستیم.

رئیس مرکز اورژانس تهران افزود: در صورت آلودگی هوا، عملیات اورژانس بسته به شرایط و میزان امداد رسانی می تواند حدود 15 تا 35 درصد افزایش یابد. آلودگی هوا در کرونا ریشه دوانده و ماموریت ها افزایش یافته است. ما روزانه به 21000 تماس تلفنی پاسخ می دهیم.

صالح طبری گفت: از زمان آلودگی هوا، عملیات در مناطق مرکزی شهر شامل مناطق 10، 11، 12، 6، 70، 13، 14 و 16 افزایش یافته است.

صالح طبری گفت: بیشتر افرادی که به دلیل آلودگی هوا به اورژانس مراجعه می کنند، بیماران قلبی و تنفسی هستند. آمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا باید توسط پزشکی قانونی اعلام شود، اما قطعا در این شرایط مرگ و میر افزایش می یابد، زیرا ماموریت های ما افزایش یافته و افرادی که بیماری های زمینه ای و نقص ایمنی دارند قطعا در معرض آلودگی شدید هوا هستند. برخی موارد منجر به مرگ می شود.

رئیس مرکز اورژانس تهران گفت: معضل آلودگی هوا از صفر تا صد شروع می شود. ما به عنوان شهروندانی که باید به وظیفه شهروندی خود برای کاهش آلودگی هوا عمل کنیم، صفر هستیم و از طرفی شهرداری باید وسایل حمل و نقل عمومی مدرن و منظم را برای شهروندان فراهم کند تا مردم بدون دغدغه سر کار بروند. شرکت های خودروسازی نیز باید خودروهای باکیفیت تولید کنند. واحدهای تولیدی که هوا را آلوده می کنند نیز باید فیلتر مخصوص به خود را داشته باشند.

وی ادامه داد: بنابراین فردی که در این شهر زندگی می کند و فردی که بالاترین مرجع تصمیم گیری در شهر تهران است، همه به اندازه این آلودگی سهم دارند.

وی گفت: باید آلودگی هوا مانند سیل و زلزله را در کنار خطرات درجه یک برای استان تهران و شهر تهران در نظر بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید