درآمدهای فروش وزارت نفت 40 درصد افزایش یافت – خبر زنده

به گزارش ایرنا، جواد اوجی در حاشیه جلسه امروز با کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به موضوعات مطرح شده در این جلسه گفت: درآمدهای حاصل از فروش منابع نفتی در سه ماهه امسال نسبت به 1400 نیز ارائه شد.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه میزان درآمدهای حاصل از فروش نفت در سال جاری نسبت به سال گذشته بسیار مثبت است، افزود: عملکرد وزارت نفت در سال جاری نسبت به سال گذشته به حدود 40 درصد درآمد رسیده است، در سال گذشته 12.5 نیما. سیستم میلیاردی از فروش محصولات پتروشیمی به دست می آید.

اوجی تاکید کرد: در سه ماهه اول سال جاری حدود 40 درصد از مطالبات وزارت نفت از فروش نفت، میعانات و فرآورده های نفتی، صادرات گاز و فرآورده های پتروشیمی نسبت به سه ماهه اول سال 1400 افزایش حجمی داشته است. قیمت بسیار خوب است

وی افزود: تعهد وزارت نفت در بحث درآمدهای نفتی تبصره 14 در سال گذشته 313 میلیارد تن بود که با تلاش دولت و این وزارتخانه موفق شدیم امسال بیش از 350 هزار میلیارد تن سپرده گذاری کنیم. وزارت نفت با برنامه ریزی های انجام شده تمام تلاش خود را برای اجرای اولین و 14 اعتبار بودجه مندرج در تبصره ها به کار خواهد گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شایعه افزایش قیمت گازوئیل یا پرداخت سهمیه بنزین صحت دارد، گفت: من و همکارانم تاکنون در چندین مصاحبه منکر افزایش قیمت حامل های انرژی شده ایم. افزایش قیمت بنزین، نفت و گازوئیل به هیچ وجه در دستور کار وزارت نفت و دولت نیست و طرح آزمایشی کیش نیز توزیع مجدد یارانه است که در مقیاس کوچک در حال ارزیابی است.

  افزایش غلظت آلودگی هوا در شهرها در سال های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید