داستان یک دیدار شیرین – خبر زنده

سید محسن دهنوی – عضو هیأت رئیسه مجلس در همشهری نوشت:

صبح چهارشنبه ساعت 8:15 جلسه علنی مجلس را با حضور 283 نفر آغاز کردیم. همه نمایندگان مردم می دانند که تاریخ امروز آن متفاوت است. چون ما به زیارت امام خود خواهیم رفت. بعد از رای سالانه اعضای هیئت رئیسه مجلس، آقای کلیباف ساعت 10:05 زنگ مجلس را به صدا درآورد و اعلام شد که به خانه رهبری مهربان و فرزانه می رویم. الان ساعت 11 است و به طور معمول از دروازه ها گذشتیم و وارد حسینه امام خمینی شدیم.
هرکس در هنگام پیوستن چیزی خواست
به محض اینکه او را دیدم به او فکر کردم
یاد بازدید سال گذشته افتادم که به دلیل شیوع تاج مجازی بود و خدا را شاکرم که امسال به لطف خدا و دولت جدید این ویروس دیگر فعال نیست و بسیاری از مناطق به حالت عادی بازگشته اند. این یکی از مهم ترین جلسات است. چرا که نمایندگان مردم می خواهند توشه یک ساله خود را از زبان امام امت بردارند و با آن گره از زندگی و معیشت مستضعفان بگشایند.
بر بالاى حسين حديثى حك شده است كه مى گويد: «همانا مقام و مسئوليت براى تو مايه آب و نان نيست، بلكه توكل بر گردن توست». معجزه معنایی و معجزه متناسب!
در ابتدای این مراسم آقای کلیباف دقایقی به سخنرانی پرداخت و گزارشی از فعالیت های مجلس ارائه کرد. نمایندگان پارلمان اروپا به اتفاق آرا از بیانیه وی مبنی بر اینکه نیاز به توزیع مجدد یارانه ارز ترجیحی در قالب یک کاربرگ برای کالاهای اساسی است، حمایت کردند.
فکر می کنم اگر بخواهم به بهترین عملکرد مجلس در یک سال اخیر اشاره کنم چه باید بگویم؟ به نظر من تصویب طرح افزایش تولید افراد مبتنی بر دانش ماندگارترین اقدام ما در ماه های اخیر بوده است.
رهبر معظم انقلاب در همان ابتدای سخنان خود با اشاره به سالروز فتح هرمشهر، این واقعه بزرگ را فراتر از فتح یک شهر دانستند. زمانی که امام خامنه ای انقلابی بودن این مجلس را تایید کردند، خنده در کام همه نمایندگان نشست. این خنده رضایت همراه با هشدار او بود که انقلابی ماندن مهمتر از انقلابی بودن است. این هشدار مرا به دوران دانشجویی برگرداند. یک زمانی بعضی از رفقای حزب اللهی ابرانقلابی بودند و می خواستند بجنگند اما الان از آرمان گرایی و مبارزه استکباری حرف نمی زنند.
حکیم انقلاب علاوه بر قدردانی همیشگی خود از نمایندگان مردم، از نطق های پرشور میان دوره ای نیز با اعتراض و عصبانیت گلایه کرد و گفت که تناقضات و فضاسازی علیه مجلس و قانون نباید مانع از انجام کاری شود. . تعهد. تمرکز دیگر بر قانونگذاری بود. آنجایی که گفتند: «شنیدم در این مجلس پیشنهادها بیشتر از جلسات قبلی است که چندان مناسب نیست و کار کارشناسی و اجرای آنها سخت می شود و با عدم اجرای وظایف قانون. آنها کثیف می شوند.”
امام امت پس از تاکید بر تفکیک قوا، لزوم مشورت روسای دستگاه های اجرایی در استان ها با نمایندگان هم استانی را یادآور شد. نمایندگان خیرین از این مقام تقدیر کردند که با لبخند مورد استقبال مقام معظم رهبری قرار گرفت. گفتند: به نظر می رسد خیلی خوشحالی!
در دفترم چند جمله از راهنمای فرزانه ای که به ما مراجعه کرد یادداشت کردم. مهمترین آنها عبارت بودند از:
دیوان محاسبات اخیراً بررسی بودجه برخی شرکت های دولتی را آغاز کرده است که در صورت تعمیم آن به تمامی شرکت های دولتی یکی از نقاط قوت مجلس خواهد بود.
ترکیب غلط بودجه که بیشتر خطاب به دولت است، هنوز اصلاح نشده است، اما در مجلس نباید با افزایش هزینه ها بدون تعیین واقعی و واقعی، آن را به کسری بودجه که عامل اصلی مشکلات اقتصادی است اضافه کرد. درآمد قابل دستیابی
نماینده انقلاب در بین حضار است اما محبوبیتی ندارد.
در پایان مراسم یکی از خبرنگاران حاضر شد و جویای حال و هوای جلسه شد. به او گفتم امروز به آینده امید بیشتری داریم و اراده ما برای خدمت به ملت قوی تر شده است.

  یک سیستم خون آشام دو ستاره را در فضا کشف کنید - خبر زنده

دیدگاهتان را بنویسید