خوردن این ویتامین باعث رشد مو می شود – خبر زنده

خوردن این ویتامین باعث رشد مو می شود

 – خبر زنده

انجمن 24- در حالی که فواید سلامتی اسیدهای چرب امگا 3 برای قلب و مفاصل به خوبی شناخته شده است، فواید آنها برای پوست و مو کمتر شناخته شده است.

متخصصان تاکید می کنند که پوست و موی ما دو موردی است که صرف نظر از فصل تابستان یا زمستان نیاز به مراقبت دارد، زیرا هر فصلی مزایا و معایبی دارد که به طور مستقیم بر سلامت پوست و موی ما تاثیر می گذارد.

آرتی راگورام، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: اسیدهای چرب امگا 3 در غذاهایی مانند ماهی و بذر کتان، گردو، دانه چیا، دانه شاهدانه و مکمل‌هایی مانند روغن ماهی به وفور یافت می‌شوند. سه اسید چرب اصلی امگا 3 به نام‌های ALA، EPA و DHA وجود دارد که در غذاهای مختلف گیاهی و ماهی و غذاهای دریایی یافت می‌شوند.

وی افزود: این مواد مغذی در مکمل های غذایی و دسته های غذایی انواع مختلف یافت می شود. اسیدهای چرب امگا 3 دارای کیفیتی هستند که از پوست در برابر اشعه های مضر UV خورشید محافظت می کنند. آنها همچنین به مبارزه با ریزش مو و رشد مو کمک می کنند. بهترین چیز در مصرف آنها این است که علاوه بر مراقبت از مو و پوست، از سلامت کلی ما نیز مراقبت می کنند.


بیشتر بخوانید: نحوه استفاده از روغن کرچک برای تقویت مو


آرتی راگورام گفت: اسیدهای چرب امگا 3 بسیاری از اسیدهای چرب غیراشباع چندگانه (PUFA) هستند. بنابراین به عنوان اسیدهای چرب ضروری شناخته می شوند.

برخی از فواید سلامتی اسیدهای چرب امگا 3 برای پوست:

1 به آبرسانی پوست کمک می کند و تولید چربی را تنظیم می کند.

  پروتکل های سختگیرانه پرواز برای جلوگیری از ورود ایمیکرون ها

2. آسیب آفتاب را کاهش می دهد. اسیدهای چرب امگا 3 خاصیت آنتی اکسیدانی دارند.

3. علائم پیری را به تاخیر می اندازد.

4. خاصیت ضد التهابی دارد.

5. ممکن است رشد مو را افزایش دهد. اسیدهای چرب امگا 3 می تواند به موهای قوی تر و متراکم تر منجر شود.

دیدگاهتان را بنویسید