خطر پنجم در اصفهان چه گذشت؟ شکست ضد انقلاب اجتماع مسالمت آمیز

به گزارش ایرنا، پس از آن که سرانجام مطالبات مسالمت آمیز کشاورزان، مردم را در نیمی از جهان گرد هم آورد تا زاینده رود را احیا کنند و جمعه گذشته 28 آبان، چارچوبی بی نظیر از همدلی و متانت در حافظه تاریخ نوشته شد. و نزدیک به ضدانقلاب در شبکه های مجازی، علیرغم اینکه کشاورزان طی 17 روز رسماً پایان جمع آوری خود را با توافق شورای میراب شرقی و غربی اصفهان با مسئولان مبنی بر «آزادسازی 50 میلیون مترمکعب» اعلام کردند. آب» جمعیتی حدود 300400 نفر در بستر زاینده رود جمع شده بودند.

این حادثه که در ساعات اولیه صبح جمعه رخ داد، ابتدا آرام و مسالمت آمیز بود و مردم با سردادن شعارهایی خواستار احیای زاینده رود شدند. به تدریج اما با ظهور برخی جنبش ها فضای این عدالت خواهی شدت گرفت.
در این میان عده ای که شباهتی به کشاورزان نداشتند با حضوری مشکوک و تحریک آمیز اقدام به ایجاد التهاب در بستر زاینده رود کردند.
پس از تحرک این افراد و تحریک چند صد نفر، پلیس مجبور شد برای متفرق کردن جمعیت وارد عمل شود.
جمعیت روی زاینده رود که در ابتدا نزدیک پل خواجو بود، پس از متفرق شدن پلیس طی چند مرحله به تدریج به سمت پل فردوسی و سپس به 33 پل حرکت کردند.
در همین حال عده ای در میان جمعیت به سمت نیروهای امنیتی و پلیس سنگ پرتاب کردند و در برخی مسیرهای همجوار درگیری لفظی با ماموران رخ داد که با خویشتن داری کارکنان ناجا و تجمع اعتراضی از بستر زاینده رود تا برخی خیابان ها همراه بود. به محله نقل مکان کردند.

گفته می شود که چندین عنصر مظنون در بین عوامل محرک شناسایی و دستگیر شده اند.

این در حالی است که برخی شبکه های اجتماعی و فعالان نزدیک به ضدانقلاب با انتشار فیلم های مربوط به سال های گذشته به ویژه در آبان ماه 98 قصد داشتند تجمع امروز اصفهانی ها را شدیدتر از آنچه دیده می شود توصیف کنند.

به گزارش ایرنا، اواسط آبان ماه بود که شاهد برپایی اولین چادر کشاورزان شرق اصفهان در مجاورت پل خواجو بودیم، در حالی که یک هفته پس از ایجاد آن، دومین چادر توسط کشاورزان شرق اصفهان برپا شد و سیل مطالبات را فرا گرفت. مردم اصفهان که خطر جدی رانش زمین را از نزدیک احساس و احساس کرده بودند به جمع شاکیان و متولیان احیای زاینده رود پیوستند.
اوایل هفته جاری اعضای صنف کشاورزی اصفهان، شورای میراب شرق و شورای آب غرب به نمایندگی از جمعیت 450 هزار نفری کشاورز اصفهان با استاندار جدید آیت الله سید ابوالحسن مهدوی، نماینده مجلس خبرگان رهبری و سرپرست استانداری موافقت کردند. در نماز جمعه اصفهان رسیدند و بیانیه ای در هفت بند صادر شد که آخرین آن جمع آوری چادرهای بستر زاینده رود بود.
در همین حال حسین واحده یکی از اعضای هیئت مدیره اتحادیه کشاورزان اصفهان گفت: کشاورزان در راستای وعده و مصوبات استاندار پیگیر مطالبات خود هستند و این کشاورزان در حال حاضر هیچ جلسه ای ندارند.
همچنین بر اساس نظریه شماره 5 آب و فاضلاب حوزه زاینده رود، بر اساس توافقات منعقده در روز شنبه 6 آذر، اجرای مصوبات با مدیریت کمیسیونی متشکل از نمایندگان اتحادیه کشاورزی (آب و فاضلاب) شورا) و سازمان کشاورزی جهاد و آبهای منطقه ای و فرمانداری آغاز و گزارشات اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید