خسارت 1000 میلیارد تنی زنگنه به خزانه کشور

به گزارش فارس، دولت روحانی برای اداره کشور و تامین منابع، به معاملات آتی روی آورده است. نمونه آن توئیت رئیس سازمان برنامه و بودجه برای بدهی ۵۳۵ هزار میلیارد تنی دولت روحانی برای فروش اوراق مالی است، اما ماجرای آتی فروش ها به همین جا ختم نمی شود.

به گفته یک منبع آگاه، بیژن زنگنه، وزیر نفت دولت روحانی، طی یک سال گذشته اقدام به فروش بنزین و فرآورده های نفتی کرده و پول آن را خرج کرده است.

بر اساس این گزارش، زنگنه چندین محموله بنزین و گازوئیل را به قیمت 72.5 میلیون دلار به چند شرکت فروخته اما با وجود واریز پول وی به حساب شرکت ملی نفت، 200 هزار تن از این فرآورده های نفتی به مشتریان تحویل داده نشده است. همان زمان.

قابل ذکر است که در قرارداد فروش این محصولات قیمت روز لحاظ نشده و با افزایش قیمت نفت 36.4 میلیون دلار خسارت به کشور و مردم وارد شده است.

یعنی در ماه های اخیر وزارت نفت بنزین و گازوئیل را با قیمت قطعی پیش فروش کرده است. چندین موقعیت در قرارداد آسیب دیده است.

کشور در حال حاضر برای پر کردن مخازن سوخت مایع نیروگاه‌ها به نفت و گاز نیاز دارد، اما با فشار شرکت‌هایی مواجه است که در دوران زنگنه نفت و گاز را با قیمت ارزان خریداری می‌کردند و اکنون نرخ عرضه این محموله‌ها برابر است. قیمت پایین قبلی

دیدگاهتان را بنویسید