خداوند به ما توفیق دهد که دست مفسدان را کوتاه کنیم – خبر زنده

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اجایی و مقامات ارشد قضایی امروز (چهارشنبه، اول تیرماه) مصادف با اولین روز از هفته قوه قضائیه با حضور در حرم امام خمینی (ره) با امام راحل تجدید میثاق کردند.

رئیس قوه قضائیه و مقامات ارشد قضایی با قرائت فاتحه یاد و خاطره امام راحل (ره) را گرامی داشتند.

محسنی اجایی در ادامه سخنانی گفت: قوه قضائیه در چهار دهه گذشته شهدای گرانقدری را تقدیم اسلام، انقلاب و کشور کرده است و در ایام ولیعهد نیز توسط قوه قضائیه به میهن اسلامی تقدیم شد. در اولین روز از هفته قوه قضائیه و در آستانه سالروز شهادت معمار دادگستری آیت الله بهشتی و یارانش در جوار مرقد مطهر امام راحل با بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدا و مردم تجدید میثاق می کنیم. مسئولیت خطیری که انور و رهبر معظم انقلاب بر دوش ما گذاشته اند را انجام دهیم تا خوب بازی کنیم و از آرمان های والای انقلاب اسلامی و ائمه انقلاب دفاع کنیم.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به وظایف قانونی قوه قضائیه گفت: خداوند به ما توفیق دهد تا بتوانیم دست مفسدان و تخریب کنندگان جان و مال و وسعت و حقوق مردم و اسلام را قطع کنیم. نظام «بیایید به دنبال احقاق حق مظلوم توسط ظالمان باشیم و عدالت را گسترش دهیم که یکی از اهداف والای امام راحل بود.

رئیس قوه قضائیه در ادامه به تبیین ابعاد والای شخصیتی امام راحل پرداخت و گفت: امام (ره) از دنیا رفت و به خدا پیوست و الهی شد و با ایمان راسخ و خالص به خدا و بودن در کنار مردم بود. توانست آری بدون هیچ ملاحظه و ترسی با مستکبران و مستکبران مقابله خواهد کرد و واقعاً بینی مستکبران جهان را خواهد مالید.

  برف، کولاک و سیل در 25 استان / کمک به بیش از 4000 نفر

محسنی اجایی با بیان اینکه خمینی (ره) را دارم با توکل به مومنان به خدا و با اتکال به متدینین توانسته است انقلابی بی نظیر در این عصر رقم بزند، گفت: امام بزرگوار ما در مسائل دینی و اصل نظام و نظام اسلامی حتی نظام های جامعه ما بسیار حساس بودند و اگر عده ای می خواستند در مقابل نظام اسلامی بایستند و به نظام اسلامی لطمه بزنند، امام خمینی (ره) برای چنین افرادی هیچ بخششی نداشت.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه امام بزرگوار ما نسبت به مردم بسیار مهربان و مهربان بودند و کوچکترین ظلمی را به هیچ یک از افراد جامعه تحمل نمی کردند، تصریح کرد: امام خمینی (ره) نسبت به حقوق، کرامت و حریم خصوصی من بسیار حساس هستند. به همه مسئولان تاکید کرد که متحد و همدل باشند و از اختلافات ناشی از دیدگاه های نفسانی پرهیز کنند.

رئیس قوه قضائیه در پایان با بیان اینکه مکتب امام راحل زنده و جاودانه است، از زحمات و رهنمودهای ارزنده حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی تشکر کرد.

پیش از سخنرانی رئیس قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی، تولیت حرم مطهر امام راحل نیز به بیان دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پرداخت و گفت: کلمه مهمترین عامل در خنثی کردن دشمنی هاست. از ترفندهای دشمن

وی قوه قضائیه را مهمترین نهاد در تعقیب قضایی دانست و گفت: اگر قوه قضائیه در یک دستگاه از سلامت برخوردار باشد ناگزیر سایر نهادها نیز به چنین صفتی متصف می شوند.

تولیت حرم امام خمینی (ره) با اشاره به ماموریت جدید قوه قضائیه، دوران ریاست قوه قضائیه را با بیش از 40 سال سابقه عنوان کرد و گفت: حجت الاسلام والمسلمین نیازمند تجربه و تجربه است. دانش کافی و حکمرانی بسیار عالی است و بنابراین همه امیدوارند که دوره جدید قوه قضاییه جدا و بسیار خوب باشد.

  ناراحتی احسان علیهانی از عکسی که ماه عسل از او گرفته است - خبر زنده

همچنین محسنی اجایی به همراه اعضای شورای عالی قضایی پس از زیارت مرقد بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و تجدید میثاق با آرمان های امام راحل، در آستانه سالروز شهادت شهید مظلوم. آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران باوفایش امام در بهشت ​​72 زهرا (سلام الله علیها) بر سر مزار این شهدا حضور یافتند و برای شادی روح با خون خفتگان انقلاب اسلامی حضور یافتند.

فاتحه می خواندند و از خداوند متعال علو درجاتشان را طلب می کردند.

دیدگاهتان را بنویسید