خداحافظ برج وحشتناک میلاد – خبر زنده

به گزارش فارس، ساختمان مترو خردادماه امسال فروریخت و تعدادی از هموطنان جان خود را از دست دادند.

در پی این حادثه، مسئولان در خصوص ایمنی ساختمان های پرخطر و همچنین گودال های متروکه در سطح شهر سوالاتی را مطرح کردند و مقرر شد در این زمینه اقدام شود.

گود خطرناک برج میلاد که سال هاست بلاتکلیف مانده، قرار است ایمن شود و جلساتی در این زمینه برگزار شده است.

یکی از خطرناک ترین گودال های تهران، گودال برج میلاد بود که در کنار مرکز همایش ها و پارکینگ قرار داشت که سال ها به دلیل مشکل حقوقی شهرداری و شریکش رها شده بود. وضعیت برج میلاد به گونه ای است که اعضای شورای شهر درباره آن صحبت کردند.

برج میلاد خوب میراث مدیران قبلی برای شهرداری / واگذاری کار به شهرداری تهران

اسماعیل سلیمی معاون پیشگیری و کاهش ریسک سازمان مدیریت بحران شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: برج میلاد در سال 92 تاسیس شد و میراثی است که از گذشته به ما رسیده است. این گودال از سال 1373 متروکه تلقی می شود که البته در مواردی عناصر تثبیت کننده ساخته شده و چندین بار تثبیت انجام شده است.

13990915000241 Test PhotoN خبر زنده

وی در خصوص راه اندازی برج میلاد گفت: شرکت باید این کار را انجام می داد. برنامه ها تغییر کرد و کار به تعویق افتاد.

وی تاکید کرد: در دوره جدید حکمرانی شهری بر اساس مصوبه شورای عالی معماری شهری تکلیف بارگذاری مشخص و کار به شهرداری تهران محول شده است. شهرداری نیز در این زمینه شورای راهبردی تشکیل داد و تمامی مالکیت برج میلاد به شهرداری بازگردانده شد.

نگهبانی از گودال برج میلاد آغاز شد/ کار یک سال طول می کشد

  شتاب دهنده های ایران و آمریکا به «مذاکرات وین» پایان می دهند

وی ادامه داد: ارتفاع کار این پروژه کاهش می یابد و ارتفاع مرکز همایش ها کاهش می یابد. پیش از آن باید برج ساخته می شد و دو برج دوقلو و بلند ساخته می شد اما اکنون ارتفاع آن کاهش یافته و بنای فرهنگی، اجتماعی و تجاری در حال ساخت است. البته سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران نیز مواضعی در این زمینه دارد.

وی با تاکید بر اینکه ایمن سازی برج میلاد آغاز شده است، گفت: بر اساس برنامه زمان بندی پیشنهادی، ایمن سازی یک سال طول می کشد.

چاله های رها شده می توانند خطراتی را برای محیط اطراف ایجاد کنند، مانند ریزش هایی مانند فروریختن ساختمان های جانبی.

عزم مسئولان و اقدامات در راستای ایمن سازی برج میلاد است

سعید بشیری معاون عمرانی استان تهران در این خصوص گفت: عزم کارکنان و اقدامات به سمت ایمن سازی برج میلاد پیش می رود. ما در استانداری تهران در صورت ارسال مصوبه ای در این زمینه تلاش خواهیم کرد در اسرع وقت به موضوع رسیدگی کنیم.

وی ادامه داد: بی شک مسائل مربوط به آبیاری مناطق سبز در مجاورت این گودال باید با حساسیت و نکات ایمنی بالا رسیدگی شود و در صورت لزوم تصمیم گرفته شود که با اعمال محدودیت، با تسریع در ایمنی، در نهایت نگرانی شهروندان برطرف شود. “فصل باشید.

شورای شهر تهران نسبت به ساماندهی و تثبیت تمام نقاط تهران حساس است

ایمن سازی خندق های پرخطر در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد و قرار است دیوارها تثبیت شود، تعیین تکلیف برج میلاد موضوع بسیار مهمی است.

  امکان تاریخی بودجه 1401 برای حل مشکلات حاشیه نشینی - خبر زنده

14010226000427 Test PhotoN خبر زنده

یکی از اعضای شورای شهر تهران گفت: اقداماتی برای کاهش نگرانی های موجود در خصوص ایمنی چاه انجام شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که حرکت جهادی مدیریت شهری بتواند هر چه زودتر مشکل برج میلاد را حل کند و شورای انقلاب نیز عزم خود را جزم کرده تا به دور از هر گونه مشکلات حاشیه ای در حل مشکلات شهروندان این شهر نقشی تسریع کننده داشته باشد.

گودال خطرناک برج میلاد سال ها متروکه بود. در این مدت، ایمن سازی آغاز شده و پیش بینی می شود سرعت بیشتری بگیرد.

هادی حقبین رئیس سازمان توسعه منطقه گفت: این گودال مدت هاست رها شده و زمان زیادی از دست رفته است. اما اکنون در دو بخش از عملیات اجرایی، ایمن سازی وی آغاز شده است و امیدواریم تا دو هفته آینده عملیات را تسریع کنیم تا بتوانیم تا پایان سال جاری گود را ایمن سازی کنیم.

وی افزود: ایمن سازی این گودال حدود 150 میلیارد تن برآورد مالی اولیه دارد که فکر می کنم مشکلی برای تامین اعتبار آن نباشد.

هاپرست گفت: با همکاری سازمان مشاور اقدامات پیگیری و رفتار گود به صورت روزانه رصد و به محض بروز مشکل اطلاع رسانی می شود. همچنین هیچ مشکلی در ساختار برج وجود ندارد.

در 2.5 سال گذشته به دلیل اپیدمی تاج، فعالیت بسیاری از مراکز کاهش یافته است و برج میلاد تهران یکی از این مجموعه ها بود. اما دوباره فعالیت ها شروع شده و باید به فکر ایمن سازی چاه کنار سالن کنفرانس باشیم.

حیدری مدیرعامل برج میلاد تهران گفت: پس از پایان تاج و بازگشایی مجموعه های فرهنگی، برج میلاد آغاز به کار کرد.

  خانه در کدام مناطق تهران گران شده است؟

در برج میلاد برای رسیدن به ایمنی یک همکاری کامل داریم

وی ادامه داد: برج یاما میلاد در همسایگی این مجموعه قرار دارد که از ابتدای دوره جدید مدیریت شهری معضلی محسوب می شود تا در اسرع وقت تعیین تکلیف شود. همکاری برای دستیابی به این ایمنی در دستور کار ما قرار دارد تا کنون هیچ مشکلی برای محدود کردن ممنوعیت خدمات ما اعلام نشده است.

خندق های خطرناک شهر باید شناسایی شوند و برخی از این خندق ها پیش از این حادثه ساز شده اند.

مهدی عباسی، عضو شورای شهر و رئیس کمیته معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در این رابطه گفت: چاله های به جا مانده در شهر تهران ممکن است به خطر بیفتد. 220 گودال متروکه در تهران وجود دارد که برخی از آن ها در سال های اخیر تصادفی بوده اند که این گودال ها مستقیماً با جان انسان ها ارتباط دارد و گاه خسارات جبران ناپذیری دارد.

220 حلقه چاه متروکه در تهران وجود دارد که برخی از آنها در سال های اخیر تصادفی بوده اند

وی گفت: در منطقه 17 ریزش تقریبا بزرگ گودالی را تجربه کردیم و متأسفانه ساختمان های مجاور آسیب دیدند و خسارت زیادی به بار آوردند لذا از شهرداری تقاضا دارم موارد خاص را پیگیری کند.

14000321000263 Test PhotoN خبر زنده

به گفته این عضو شورای شهرداری، البته شهرداری در سال های اخیر کار خوبی انجام داده و قوانین و مصوبات کافی دارد.

بر اساس این گزارش ایمن سازی برج میلاد آغاز شده و قرار است تا یک سال آینده تکمیل شود. در مورد چاه های پرخطر دیگر شنیدم که مدیریت شهری برنامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید