خبر خاصی از شهرداری برای بررسی مشکلات آتش نشانان دریافت نکرده ایم

بررسی مشکلات آتش نشانان

انجمن 24- کمیسیون حفاظت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با محوریت کمیته امنیت و مدیریت بحران از مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، نمایندگان آتش نشانان، مدیرکل منابع انسانی، بودجه دعوت کرد. و بهروزی شهرداری تهران برای رفع دغدغه های آتش نشانان و مشکلات زندگی این افراد آغاز شد.

مهدی بابایی در اولین جلسه بحث و بررسی پیرامون مسائل و مشکلات حقوق و مزایای اجتماعی آتش نشانان و خدمات ایمنی گفت: با توجه به نگرانی هایی که در خصوص مشکلات معیشتی و حقوق و مزایای آتش نشانان وجود دارد، این جلسه برگزار شد.

وی گفت: با وجود اینکه انتظار داشتیم بارقه های امیدی را در رفع مشکلات این حوزه شاهد باشیم، اما هنوز خبر خاصی از شهرداری برای بررسی مشکلات آتش نشانان دریافت نکرده ایم.

بابای این جلسات را برای بررسی و رسیدگی به مشکلات و دغدغه های کارکنان سازمان و درک واقعیت مشکلات آتش نشانان برگزار کرد و گفت: برای بهبود وضعیت معیشتی آتش نشانان تلاش خواهیم کرد.

رئیس کمیته امنیت و بحران شورای شهر تهران ادامه داد: با بررسی بودجه این سازمان تلاش خواهیم کرد تا نیروی انسانی سازمان آتش نشانی در لایحه بودجه سال آینده شهرداری تهران ارتقا یابد.


بیشتر بخوانید: آتش سوزی مهیب در اشهارد


وی با بیان اینکه بزرگترین سرمایه یک سازمان نیروی انسانی است، گفت: اگر از این سرمایه غفلت شود سازمان به نقطه مطلوب نمی رسد.

یکی از اعضای شورای شهر تهران با بیان اینکه نمی توان به سادگی با نوسازی تجهیزات بر مشکلات حوزه آتش نشانی فائق آمد، گفت: بحث آتش نشانان و ایثارگران این سازمان متفاوت است و باید دغدغه های ویژه ای داشته باشیم.

  روزانه 20 کودک در اصفهان گم می شوند - خبر زنده

وی با اشاره به جان باختن آتش نشانان در تهران، گفت: در هیچ کجای دنیا آتش نشانان برای نجات جان یک کودک ماسک اهدا نمی کنند، افزود: فداکاری که در این سازمان و در این حوزه از شهرداری است، وجود دارد. حوزه دیگری ندارد و نمونه است.

بابایی تاکید کرد: روحیه ایثار، جهاد خدمت و روحیه ایثار باید در یک سازمان تقویت شود تا سازمان مربوطه در خدمت به نقطه مطلوب برسد.

رئیس کمیته امنیت و بحران شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه جلسات رسیدگی به مشکلات آتش نشانان باید نتیجه محور باشد، افزود: از شهرداری تهران انتظار داریم در این زمینه دقت لازم را داشته باشد و نسبت به رفع آن اقدام کند. مشکلات . . حضور آتش نشانان در بودجه سال آینده.

به گفته وی، با هماهنگی های صورت گرفته با لیدرهای شهرداری، موضوعات تامین مسکن آتش نشانان، هزینه های حمل و نقل، هزینه خوراک و … مطرح و نسبت به ترمیم حقوق ها اقدام خواهد شد.

بابایی با تاکید بر اینکه برای اسکان آتش نشانان باید تدابیر ویژه ای اتخاذ شود، افزود: بر اساس اصول حفاظت غیرعامل، نیروهای عملیاتی آتش نشانی باید در داخل شهرها مستقر شوند که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین از آتش نشانان خواست نگرانی های خود را به کمیته ایمنی و بحران گزارش کنند.

مهدی پیرهادی، رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران نیز در این نشست با بیان اینکه حقوق آتش نشانان نسبت به برخی مناطق دیگر شهرداری کمتر است، گفت: بحث رفاه آتش نشانان نیازمند تقویت است.

  وضعیت «مبلمان» در نوروز چگونه است؟ - خبر زنده

وی نظارت بر وضعیت رفاهی آتش نشانان را ضروری دانست و افزود: در این زمینه در کمیته و کمیته ایمنی تلاش خواهیم کرد.

وی با اشاره به برخی اقدامات در خصوص بازپرداخت حقوق کارکنان در صورت وجود این سازمان، گفت: در صورت ارتقای جایگاه سازمانی آتش نشانان، افزایش حقوق آنها موثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه اصلاح طبقه بندی مشاغل برای بهبود وضعیت معیشتی آتش نشانان نیاز است، افزود: سرانه اضافه کاری آتش نشانان نیز باید افزایش یابد.

وی در خصوص اسکان کارکنان نیز گفت: کارکنان غیرمسکن سازمان باید بر اساس اولویت مدت خدمت، مسکن دریافت کنند.

به گفته وی، اصلاح طبقه بندی پست ها، بازسازی سازمان آتش نشانی، افزایش اضافه کاری مهم است.

بر اساس گزارش آن جلسه مقرر شد سازمان آتش نشانی ظرف یک هفته آینده پیشنهادات خود را برای احیای حقوق آتش نشانان به کمیته ایمنی و مدیریت بحران شهر تهران ارائه کند.

در این جلسه داوری مدیرکل آتش نشانی 2 پیشنهاد برای اقدام بعدی در خصوص تصویب طرح ارائه شده به مجلس شورای اسلامی در خصوص مقایسه، تامین اعتبار برای تغییرات صندوق بازنشستگی کاندیداها ارائه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید