خبر جدیدی از وزیر کار از یارانه 5 میلیونی به گوش می رسد – خبر زنده

خبر جدیدی از وزیر کار از یارانه 5 میلیونی به گوش می رسد

 – خبر زنده

انجمن 24 حجت الله عبدالملکی گفت: از هفت و نیم میلیون نفری که یارانه دریافت نکرده اند، 4 تا 5 میلیون نفر پس از ثبت نام یارانه دریافت می کنند.

وی ادامه داد: دهک دهم به دلیل شفاف نبودن اطلاعات اقتصادی خانوارها مشمول یارانه نمی شود. بسیاری از این افراد برای بررسی در سامانه حمایت اقدام کردند و یارانه ها به صورت علی الحساب به این افراد پرداخت شد، اما تا زمانی که اطلاعات اقتصادی آنها شفاف نشود، این مبلغ قابل برداشت نیست.»

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: 90 درصد مردم ایران مشمول دریافت یارانه هستند و هر ایرانی 90 درصد قطعاً یک نفر را هم ضرر نمی کند و تمام پول در حساب سازمان برای هدفمندی یارانه ها است.

وی تصریح کرد: اگر در خرداد، تیر یا مرداد مشخص شود وی شرایط دریافت یارانه را دارد، پول ماه های قبل به این فرد پرداخت می شود.

یارانه آرد روی سفره کشورهای خارجی

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بخشی از یارانه آرد ایران از طریق قاچاق و صادرات رسمی به اتباع خارجی رسیده است.

حجت‌الله عبدالملکی افزود: در بخش صادرات، ماکارونی آردی با یارانه مردم ایران 4800 میلیارد تن هزینه دارد تا خارجی‌ها بتوانند ماکارونی ارزان‌تری بخورند.

وی ارتقای یارانه ها را یکی از مهم ترین اقدامات دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: ارز 4200 تومانی سالانه حدود 400 هزار میلیارد تومان از جیب مردم برداشت کرده است. 400 هزار میلیارد نفر به جیب برخی دلالان، واردکنندگان، قاچاقچیان، مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خارجی می روند.

عبدالملکی ادامه داد: بخشی از یارانه ارزی دولت به جیب تولیدکننده خارجی به ویژه تولیدکننده دانه های روغنی می رفت، بنابراین به ازای هر دلار 20 هزار تن به جیب تولیدکننده خارجی می رفت و برای هر دلار 20 هزار تن یارانه خارجی پرداخت می شد. دلار تولید کننده خارجی

  ما مصمم هستیم که مذاکرات را به نتیجه برسانیم

دیدگاهتان را بنویسید