حقوق بالای 33 میلیون تن خلاف قانون است

به گزارش تسنیم، حسین عرب اسدی قائم مقام سازمان اداری و استخدامی کشور در تیتر امشب با اشاره به برخی حقوق های نجومی قانونی و غیرقانونی اظهار داشت: مشمول این قانون هستند اما در این 14 سال حدود 40 درصد مشمولان این قانون هستند. بر اساس این قانون مستثنی شدند و اکنون قانون مدیریت خدمات کشوری 60 درصد دستگاه ها را تنظیم می کند.

وی افزود: طبق قانون حداکثر حقوق 15 برابر حداقل حقوق مصوب است که حدود 33 میلیون تن است و بیش از این سقف قابل پرداخت نیست.

عرب اسد با بیان اینکه تمامی پرداخت های انجام شده در نظام اداری کشور بر اساس قانون است، گفت: تنوع قوانین و انبوه مداخلات قانونی باعث سردرگمی در نظام پرداخت می شود.

معاون سازمان اداری و کار کشور گفت: ما حقوق یکسان را قبول نداریم، اما نظام پرداخت باید بر اساس منطق باشد، متاسفانه منظورمان از عدالت کمونیستی است.

عرب اسدی گفت: برابری دستمزدها باید بر اساس بهره وری باشد که متاسفانه بسیاری از این پرداخت ها ناکارآمد است.

حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: نشست.

وی ادامه داد: در اسفند 95 قرار بود دولت لایحه نظام هماهنگ پرداخت را ارائه کند که متاسفانه نشد. طی سه سال گذشته حقوق های مرحله به مرحله را برای پرداخت عادلانه تصویب کرده ایم که متاسفانه دولت به همراه برخی از مجالس این قانون را اجرا نکرده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه هیچ سیستمی پرداخت حقوق را در کشور تنظیم نمی کند، گفت: در واقع دو نوع حقوق در کشور داریم، شهروند درجه یک و درجه دو. شهروندان “

حاجی بابایی گفت: هر چه دولت برای تحقق عدالت اجتماعی بپذیرد مجلس انقلاب پشت آن است.

دیدگاهتان را بنویسید