حضور 9 داوطلب بالای 73 سال و از 4 داوطلب بالای 13 سال در کنکور امسال – خبر زنده

به گزارش ایسنا، دکتر عبدالرسول پورعباس در نشست خبری که امروز در ستاد سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد، به تشریح نحوه برگزاری کنکور 1400 در هفته آینده پرداخت و گفت: کنکور 1401 از چهارشنبه هفته آینده برگزار می شود. هفته با رقابت نامزدها هنر شروع شده و تا شنبه 4 روز ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه تغییرات بسیار خوبی در فرمت کنکور امسال ایجاد شده است، ادامه داد: در زمینه تغییرات فرم، دیروز موفق شدیم اولین دستگاه اسکنر پیشرفته اسکن پاسخنامه را خریداری کنیم. سال های گذشته 1.5 میلیون پاسخ کنکور داشتیم که به 4.5 میلیون پاسخ افزایش یافت که دستگاه خریداری شده می تواند پاسخ ها را با سرعت بالا اسکن کند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: دلیل افزایش تعداد پاسخنامه های کنکور امسال این بود که تعداد کتاب و پاسخنامه را افزایش دادیم اما در سال های گذشته فقط یک پاسخنامه و یک دفترچه. توزیع شدند. در میان نامزدها.»

دکتر پورعباس به آمار مسن ترین و جوان ترین داوطلبان کنکور سال 1401 اشاره کرد و گفت: امسال دو داوطلب 81 ساله، 1 نفر 78 ساله، 2 نفر 75 ساله و 3 نفر 75 ساله داریم که 4 داوطلب داریم. و 13 سال سن دارند این داوطلبان از شهرهای مختلف شیراز، تهران، کرج، آمل و اردبیل در آزمون های مختلف تجربی، انسانی، ریاضی و زبان شرکت کردند.

دکتر پوراباس نحوه تامین امنیت کنکور 1401 را نیز بیان کرد: 95 درصد شبکه های اجتماعی و متخلفان به دلیل اخاذی و گرفتن پول از متقاضیان ایجاد می شوند. در حالی که فعالیتی برای یافتن و سوال کردن ندارند. در واقع شناسنامه ای با عکس نامزدها دریافت می کنند و از آن به عنوان برگ برنده برای ادامه سیاه نمایی استفاده می کنند.

  مردی برهنه در کرج دستگیر شد

وی تاکید کرد: توصیه ما به داوطلبان این است که از گزارش فعالیت این متخلفان نترسند و قبل از شرکت در کنکور از این شبکه ها خارج شوند. زیرا عضویت آنها یا حتی والدین داوطلبان در این گروه ها و شبکه ها جرم محسوب می شود.

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور خاطرنشان کرد: برخی متخلفان برای دسترسی به سوالات کنکور تلاش می کنند در حالی که یکی از سخت ترین قرنطینه های ممکن در قسمت سوالات انجام می شود و کتاب و پاسخنامه ارائه می کنیم. این کتاب های شخصی شده توسط خود داوطلبان باز می شود.

وی گفت: تلاش برای گرفتن سوال از متخلفان زمانی شروع می شود که کتابی توسط داوطلب باز می شود و ممکن است افراد داوطلبانه بخواهند با دوربین های پیشرفته مانند حلقه، کراوات یا دکمه تقلب کنند، اما ما این کار را نمی کنیم. ما این افراد حرفه ای را شناسایی کرده ایم و شناسایی این افراد در جلسه آزمون ادامه دارد و مجازات های سنگینی برای آنها در نظر گرفته شده است. بنابراین اگر این تخلف توسط داوطلب انجام شود 10 سال دیگر حذف می شوند و اگر توسط غیر داوطلب انجام شود به 5 سال حبس محکوم می شوند.

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور خاطرنشان کرد: برای رسیدگی به تخلفات آزمون اقدامات زیادی انجام داده ایم، به عنوان مثال حدود 30 دقیقه طول می کشد تا داوطلب از پرسشنامه عکس گرفته و به بیرون ارسال کند. جلسه امتحان و 30 دقایقی طول می کشد تا کلید و 30 دقیقه طول می کشد تا کلید به دست داوطلب برسد. به همین منظور کتاب ها را به 3 بروشور تقسیم کردیم که داوطلب موظف است پس از پاسخگویی به هر کتاب، آنها را تحویل دهد. بنابراین امکان تقلب از بین می رود. در حالی که در سال های گذشته پاسخ ها و دفترچه ها به مدت 4 ساعت و 45 دقیقه در اختیار داوطلبان بود و فرصت های زیادی برای تقلب و کاهش امنیت وجود داشت.

  سرود این فرمانده نیز در ورزشگاه آزادی خوانده می شود - خبر زنده

دکتر پوراباس خاطرنشان کرد: امسال بررسی های فیزیکی و فیزیکی داوطلبان به شدت افزایش می یابد و افراد در جلسه آزمون به هیچ وجه مجاز به همراه داشتن تلفن همراه خود نیستند. آزمون تا 5 سال به حالت تعلیق درآمده و در صورت تحویل تلفن همراه به درب ورودی آزمون تقلب محسوب می شود. زیرا به کمک ابزارهای ساخته شده توسط شرکت های دانش بنیان می توان نامزدهایی را که فاقد این شرایط هستند شناسایی کرد.

وی تاکید کرد: 1401 سوال کنکور محتوایی و هر سوال 4 گزینه ای دارد که بر اساس محتوای کتاب طراحی شده است.

رئیس سازمان سنجش همچنین با بیان اینکه گرایش در رشته پرستاری هوشمندتر شده است، گفت: در حوزه داوطلبان موثر باشید و وضعیت بازار کار جایگزین توصیه ها برای گرایش تحصیلی شد. به عنوان مثال نرخ پذیرش دانشگاه فرهنگیان به دلیل بازار کار تضمینی در بالای جدول قرار دارد. اما در رشته ریاضی به دلیل رکود رشته فنی کشور روند داوطلبان کاهش یافته است و پیش بینی ما این است که از امسال با توجه به رونق اقتصادی در حوزه های فنی پروژه های بزرگ نفتی، عمرانی، آب. و کشاورزی، رونق بهتری برای گرایش در این رشته ها داشته است.

دکتر پوراباس همچنین در خصوص زمان اعلام نتایج کنکور تاکید کرد: نتایج اولیه کنکور 1401 اواسط مرداد ماه اعلام می شود و داوطلبان می توانند با فاصله زمانی 4 تا 5 روز نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند. یعنی از دهه سوم مرداد است نتایج کنکور هفته آخر شهریور اعلام می شود.

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در پایان به قرنطینه نیروها در حوزه آزمون سازمان اشاره کرد و گفت: دو قرنطینه در این سازمان داریم که یک بار قرنطینه قبل از آزمون انجام می شود و افراد به مدت سه ماه قرنطینه هستند. . بسته های سوال فعال هستند. این افراد توسط کانال های زیرزمینی به خوابگاه مربوطه منتقل می شوند که امسال برای آنها در نظر گرفته شده است. کمتر از 100 نفر هستند و یک روز بعد از امتحان مرخص می شوند. قرنطینه دوم از صبح روز چهارشنبه اولین روز کنکور آغاز می شود و این افراد پاسخ های خود را می خوانند. به زودی امروز خوانده خواهند شد.

  قیمت دلار، قیمت یورو و قیمت پوند امروز چهارشنبه 13 بهمن 1392

دیدگاهتان را بنویسید