جزئیات دستگیری قاتل

جزئیات دستگیری قاتل

انجمن 24- حسین رحیمی درباره جزئیات دستگیری این فرد گفت: 13 آذرماه امسال پلیس راهور گزارشی مبنی بر وقوع یک سانحه رانندگی را به فرماندهی انتظامی پایتخت ارسال کرد. گزارشی مبنی بر اعلام علت تصادف پرتاب سنگ از وسط بزرگراه به سمت خودرو در اتوبان یادگار امام و متأسفانه منجر به فوت راننده مرد و خودروی 33 ساله شد. این گزارش همچنین حاکی از آن است که چندین خودروی در حال حرکت آسیب دیدند و حتی راننده یا سرنشینان برخی از آنها مجروح شدند.

وی گفت: بلافاصله پس از دریافت سیگنال، تیم های ویژه پلیس صوفیه برای بررسی موضوع وارد عمل شدند. پلیس پیشگیری و اطلاعات دو کلانتری نیز دستور ویژه ای برای شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان آن با تشکیل تیم هایی دریافت کردند. در این راستا 50 تیم اعم از محسوس و نامحسوس فعالیت خود را آغاز کردند. همزمان با این اقدامات، تصاویر حاصل از نظارت تصویری در اطراف صحنه جرم مورد بررسی قرار گرفت.


بیشتر بخوانید:


فرمانده انتظامی تهران با اشاره به ادامه تحقیقات و اقدامات پلیسی برای رسیدگی به این پرونده گفت: تحقیقات ادامه داشت تا اینکه در تاریخ 9 دی ماه امسال نیز حادثه ای مشابه در محدوده بزرگراه نواب رخ داد و متاسفانه به دلیل سیمان در راه، راننده این خودرو که خانمی 45 ساله بود جان خود را از دست داد که با دریافت این خبر بلافاصله ماموران در محل حاضر شدند و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و این بار ماموران از تصاویر به دست آمده با رفتار غیرعادی به فردی مشکوک شدند.

رحیمی ادامه داد: تحقیقات ادامه داشت تا اینکه صبح روز پنجشنبه (23 آذر) پلیس صوفیه از حضور همین مظنون در حوالی محل حادثه قبلی بزرگراه نواب مطلع شد و برای رسیدگی به پرونده وارد عمل شد. این مرد قصد داشت به سمت خودروهای عبوری سنگ پرتاب کند که توسط ماموران دستگیر و به کلانتری منتقل شد.

وی با بیان اینکه تمامی مدارک و شواهد نشان می دهد این جنایت توسط همین فرد انجام شده است، گفت: این مرد 45 ساله تحت بازجویی قرار گرفته و به جرم خود اعتراف کرده است. این مرد به پرتاب سنگ مرگبار به سمت دو خودرو در بزرگراه یادگار امام و نواب صفوی اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی تهران گفت: بر اساس نتایج تحقیقات و اعترافات متهم، اقدامات این فرد منجر به فوت دو نفر و مجروح شدن حداقل شش نفر و مجروح شدن هشت راننده شد. او را در کمین انداختند و سنگسار کردند. این نشان می دهد که متهم این کار را به قصد صدمه جدی و قتل انجام داده است.

رحیمی همچنین به ایسنا گفت که آیا این فرد همدستی هم داشته است یا خیر، گفت: ما بررسی های ما نیز نشان می دهد که اعترافات متهم همدستی نبوده و او همه این اعمال را خودش انجام داده است.

دستگیری 10 سنگ تراش دیگر ظرف یک ماه و نیم

وی در پاسخ به این سوال که آیا اقدامات مشابهی از سوی افراد دیگر در بزرگراه ها و شریان های تهران صورت گرفته است، گفت: موارد دیگر چندان شدید نبوده است اما پلیس در همین مدت نزدیک به یک ماه و نیم حدود 10 نفر را دستگیر کرده است. کردی و حتی یکی از این افراد با سنگ 50 کیلویی دستگیر شدند اما نیت و شدت کار آنها به اندازه این مرد نبود و دستگیرشدگان قصد متفاوتی داشتند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ همچنین ابراز امیدواری کرد: پرونده دستگیری هایی که منجر به فوت دو نفر شد، موضوع رسیدگی ویژه و زودتر مجازات شود.

اقدامات پلیس برای جلوگیری از این گونه جرائم

رحیمی همچنین درباره اقداماتی که برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی باید انجام شود، گفت: بعد از اولین حادثه نگاه ما به حوزه گشت های پلیس تغییر کرده و علاوه بر اقدامات انتظامی و قاچاق، بحث رسیدگی به این موضوع است. رفتار و مردم و اقدامات مشکوک در بزرگراه ها و پله ها و … نیز در دستور کار تمامی یگان های گشت و حتی گشت های پلیس راهور قرار گرفت. دستورات جدیدی صادر کرده‌ایم و مراقبت‌های ویژه گشت‌ها و عوامل ما در حال انجام است تا علاوه بر گشت پلیس، هوشیاری و ایمنی در این مسیرها وجود داشته باشد.

فرمانده انتظامی تهران افزود: چندی پیش مردی را که اقدام به آتش زدن خودروهای گران قیمت می کرد، دستگیر کردیم. متأسفانه چنین مواردی وجود دارد و مراقبت های لازم در برنامه پلیس است، اما سایر دستگاه ها نیز مسئول هستند و باید به وظایف خود عمل کنند.

رحیمی همچنین درباره تاثیر سابقه مشکلات روانی بر انجام این اقدامات و نقش دستگاه های مسئول در کنترل بیماران روانی بیان کرد: آیا روانی است یا خیر؟ اما به طور کلی چنین افرادی در هر شهر و جامعه ای می توانند حضور داشته باشند و دستگاه هایی مانند مراقبت های اجتماعی و حتی خانواده خودشان نیز مانند افراد حاضر در مراکز نگهداری و مراقبت از آنها مسئولیت نگهداری و نگهداری از آنها را بر عهده دارند.

فرمانده انتظامی تهران با بیان اینکه متهم با استفاده از بلوک های سیمانی و مصالح رها شده از پیمانکاران شهرداری و عمران در حاشیه خیابان مرتکب جنایت شده و آیا می توان از پیمانکاران موظف به حفاظت از این مصالح شد، گفت: این نیز یکی از مواردی است که مسئولان باید این کار را انجام دهند. را در نظر بگیرید و ما این هشدار را صادر خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید