جزئیات حزب جدید علنی شده است

جزئیات حزب جدید علنی شده است

انجمن 24-بنابراین، باید به مردم «کوپن» یا «کارت اعتباری» داده شود. رئیس کمیسیون هدفمندی یارانه ها در کمیسیون تلفیق مجلس جزئیات این طرح را تشریح کرد.

محمدرضا میرتاج الدینی در خصوص راهکارهای دولت برای جبران حذف ارز ترجیحی گفت: در صورت حذف ارز ترجیحی، دولت یارانه و جبران خسارت مستقیم به مردم را در نظر خواهد گرفت.


بیشتر بخوانید: اطلاعیه مدت سپرده گذاری فاز جدید یارانه ها


نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حذف ارز ترجیحی به معنای حذف یارانه نیست، گفت: حذف ارز ترجیحی به معنای حذف یارانه های پنهان و توزیع این یارانه بین مردم است.

وی گفت: دولت سناریوهای مختلفی برای کمک به مردم دارد و اولین قدم این است که میزان هزینه های مردم برای تامین کالاهای اساسی را به صورت کارشناسی محاسبه و میانگین هزینه ها را تعیین کند.

رئیس کمیته مشترک کمک های مالی کمیته مشترک ادامه داد: سناریوی اول این است که یارانه نقدی تا زمانی که زیرساخت های لازم ایجاد شود در اختیار مردم قرار می گیرد و پس از فراهم شدن زیرساخت های لازم، کارت یا کاربرگ یارانه توزیع می شود. از خانواده.”

میرتاج الدینی در توضیح این مطلب گفت: دولت در این سناریو ۲۵ عنصر از نیازهای مشترک و اساسی زندگی خانواده را شناسایی و به صورت ماهانه وام را به کارت یارانه سرپرست خانوار واریز می کند. خانواده ها می توانند این کالاها را با قیمت های اعلام شده از سوی دولت از فروشگاه های کارتخوان خریداری کنند.

نماینده تبریز ادامه داد: این فروشگاه ها نیز برای بازدید بیشتر در حال رقابت هستند و فروشگاه هایی که تخفیف بیشتری ارائه دهند به مسئولان دولتی ارائه می شود. این باعث ایجاد رقابت بین فروشگاه ها برای کاهش قیمت می شود. مردم به راحتی می توانند کالاها را با قیمت های مصوب دولت خریداری کنند.

  انتصاب مدیر دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران

یکی از اعضای کمیسیون تلفیق گفت: بر اساس این سازوکار، مردم حق دارند از اعتبار این کارت برای خرید هر کالایی که می خواهند استفاده کنند.

وی در تشریح سناریوی واگذاری کارت به مردم گفت: در این سناریو کارت یا کارت اعتباری مشخص می کند که مردم در ماه دقیقا چند کیلوگرم مرغ و چه مقدار روغن و سایر کالاها می توانند خریداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید