جزئیات جدید پرداخت پاداش پایان خدمت معلم

پاداش در پایان خدمت معلم

انجمن 24 – پس از بررسی ها مشخص شد که مشکل پرداخت پاداش برای انجام وظایف رسمی فرهنگیان در سازمان برنامه و بودجه است. مکاتبات معاون اول رئیس جمهور با شخص رئیس جمهور و سازمان برنامه و بودجه در خصوص دستور اقدام تاکنون قانع کننده نبوده و سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده است که وام و پول لازم را ندارد.

این در حالی است که اخیرا زمزمه هایی مبنی بر شروع پاداش پایان خدمت معلمان به گوش رسیده است و عباس مقتدایی، نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری های انجام شده مطلع شدیم که پرداخت آغاز شده و در حال انجام است. از استانی به استان دیگر منتقل می شود. من با خزانه داری کل کشور صحبت کرده ام و واریزها بر اساس استان انجام می شود و تاکنون تعداد قابل توجهی از استان ها وارد شده است.

عباس مقتدایی همچنین گفت: معلمان بیش از یک سال برای احقاق حقوق قانونی خود منتظر ماندند اما متاسفانه نادیده گرفته شدند. سوال من این است که مثلا اگر یک محصول بازنشسته 200 میلیون جایزه بگیرد، آیا این مبلغ در سال گذشته ارزش دارد؟ از طرفی پاداش پایان خدمت حق قانونی فرهنگیان است که هر ماه از حقوق آنان کسر می شود.


بیشتر بخوانید: عیدی معلمان و دانش آموزان امسال چقدر است؟


پاداش پایان خدمت موضوع قانون حق بیمه پایان خدمت و بخشی از هزینه های ضروری کارکنان دولت مصوب 1375 و اصلاحیه های آن و پاداش های مشابه برای مقامات، مدیران و مدیران و کارکنان کلیه دستگاه های دستگاه های اجرایی به ماده (29) برنامه ششم توسعه (5) قانون مدیریت خدمات کشوری و همچنین وزارت اطلاعات، نیروهای مسلح و سازمان انرژی اتمی تا هفت برابر حداقل دستمزد و مزایای موضوع ماده. قانون خدمت برای هر سال خدمت تا سی سال از نظر بازنشستگی و مسئولیت محاسبه خواهد شد، خواهد بود.

در حالی که حداقل دستمزد و درآمد مستمر در سال 99 (500/174/500) ریال به‌گونه‌ای تعیین شده است که حداکثر پاداش پایان خدمت کارکنان دولت در سال (99) با احتساب (30) سال سابقه خدمت مجموع تقریباً (377) نباید از یک میلیون تن تجاوز کند.

دیدگاهتان را بنویسید