ثبت روستای اندج به عنوان دهستان ملی گلیم الموت

به گزارش فارس، پویا محمودیان در دیدار محمدمهدی علایی استاندار قزوین و فاطمه محمدبیگی نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی از ثبت شهرستان اندج به عنوان روستای ملی گلیم الموت خبر داد. در 22 آذرماه سال جاری پس از بررسی میدانی و حفاظت بسیار خوب نمایندگان و مسئولان استانی، ثبت روستای اندج به عنوان اولین پرونده ارسالی قزوین در زمینه ثبت ملی شهرها و روستاهای صنایع دستی به تصویب رسید.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی گفت: ثبت ملی روستاها و شهرک های صنایع دستی عملا گام مهمی در جهت آشنایی با ظرفیت های صنایع دستی و برندسازی، رونق اقتصادی و رونق فرهنگی این مناطق خواهد بود. «با جذب و تشویق زنان، کارآفرینان و هنرمندان در این رشته‌ها می‌توان موجی از شادی و امید را برای صنعتگران و مردم منطقه در دوران گذار از تاج‌نشینی به ارمغان آورد.
وی همچنین از اضافه شدن یک شهر در آذربایجان غربی و سه شهر در خوزستان به شهرهای ملی صنایع دستی خبر داد و گفت: خوزستان به ترتیب به عنوان شهرهای ملی احرام بافی، صنایع دستی عشایری و قالی بافی انتخاب شده است.

محمدمهدی علایی استاندار قزوین نیز در این نشست گفت: قزوین در فروش صنایع دستی ظرفیت و جایگاه بیشتری نسبت به تولیدات صنایع دستی دارد، البته در برخی مناطق مانند الموت پتانسیل بالایی در تولید صنایع دستی وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه قزوین در شمال، شمال غرب و مرکز کشور واقع شده و مسافران زیادی از آن تردد می کنند، فروش صنایع دستی را در این استان آغاز کرد که سرمایه گذاران و کاندیداهای خاص خود را نیز دارد.
استاندار قزوین با تاکید بر اینکه از سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و صنایع دستی به طور خاص حمایت می کنیم، ادامه داد: وجود این مراکز ضمن آشنایی مردم با صنایع دستی در نقاط مختلف کشور، می تواند حمایت قابل توجهی از اقتصاد فعالان این حوزه و تشویق اقتصاد را فراهم کند. مقاومت و رشد و اعتلای هنر و فرهنگ کشور موثر خواهد بود.

  ستایش اسکوچیچ تارما او بهترین بازیکن پورتو است

دیدگاهتان را بنویسید