تیم حقیقت یاب تا نتیجه نهایی حادثه آبادان به کار خود ادامه خواهد داد – خبر زنده

به گزارش ایرنا، محمد محبر ظهر امروز پس از بازدید از محل حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان از وزیر کشور، استاندار خوزستان، رئیس جمعیت هلال احمر و مسئولان مربوطه تشکر کرد. نیروهای خدماتی، امدادی، آتش نشانی و نیروهای مردمی تاکید کردند: همه دستگاه ها باید با تمام توان به این حادثه دلخراش سرعت بخشیده و تمامی نیروها و امکانات و تجهیزات عملیات آواربرداری را بسیج کنند.

وی با بیان اینکه طبق گزارشات و بازدیدهای میدانی کمبود تجهیزات وجود ندارد و دولت آمادگی دارد در صورت نیاز بیش از سایر امکانات و سایر ارگان های کشور استفاده کند، خاطرنشان کرد: همکاری و حضور به موقع برای کمک به آسیب دیدگان و غیره. مسائل به یک رویکرد در دولت و کشور تبدیل شده است و البته اولویت ما همیشه تلاش برای جلوگیری از این حوادث تلخ است.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با تاکید بر اینکه با تمامی عاملان این حادثه و اداراتی که در انجام فعالیت های نظارتی و صدور مجوز برای ساخت این مجتمع کوتاهی کرده و یا مرتکب اشتباه شده اند به شدت برخورد خواهد شد گفت: با تشکیل کارگروه کارشناسی در دولت و ذیربط. آژانس ها دستورالعمل نظارت و شناسایی ساختمان های پرخطر در کشور به منظور تخلیه یا ایمن سازی سریع و آماده سازی و مونتاژ.

این مخبر از ساکنان و اصناف مجاور ساختمان پایتخت خواست نگران خسارات مالی این حادثه نباشند و برای تکمیل عملیات جستجو، آواربرداری و حفاری در منطقه با دستگاه های کمکی و خدماتی همکاری کنند.

وی از وزیر کشور خواست تا کار تیم حقیقت یاب را تا حصول نتیجه نهایی ادامه دهد و ابعاد مختلف این پرونده را بدون امتناع بررسی کند.

  کیهان: رسانه های خارجی پس از چند روز دروغ پردازی درباره ناآرامی های ایران ناپدید شدند - خبر زنده

معاون اول رئیس جمهور همچنین با تسلیت به خانواده های کشته شدگان حادثه ریزش ساختمان آبادان تاکید کرد که دولت به نزدیکان آنها نزدیک است و از هیچ تلاشی برای حل همه جوانب پرونده خاطیان دریغ نخواهد کرد.

مخبر در ابتدای سخنان خود با اشاره به احساس ولایت مداری و محبت خالصانه و عمیق مردم استان خوزستان به ویژه هرمشهر و آبادان خطاب به ائمه جماعات گفت: در لحظه آخر باید مردم دل … از این منطقه تا از درد و رنج آنان پس از این حادثه دلخراش کاسته و به پرونده عاملان رسیدگی شود.

دیدگاهتان را بنویسید