تکذیب مکرر گرانی بنزین توسط وزیر نفت – خبر زنده

به گزارش تسنیم، جواد اوجی وزیر نفت امروز در حاشیه جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به موضوعات مطرح شده در این جلسه اظهار داشت: همچنین درآمدهای حاصل از فروش منابع نفتی در سه ماهه امسال نسبت به سال 1400.

وی با تاکید بر اینکه میزان درآمد حاصل از فروش نفت در سال جاری نسبت به سال گذشته بسیار مثبت است، افزود: عملکرد وزارت نفت در سال جاری نسبت به سال گذشته به حدود 40 درصد درآمد رسیده که در سال گذشته 12.5 میلیارد دلار در نیما بوده است. سیستم از فروش محصولات پتروشیمی به دست می آید.

وزیر نفت تاکید کرد: در سه ماهه نخست امسال حدود 40 درصد از مطالبات وزارت نفت از فروش نفت، میعانات و فرآورده های نفتی، صادرات گاز و محصولات پتروشیمی نسبت به سه ماهه اول سال 1400 افزایش داشته است. این یک رویداد بسیار خوب از نظر حجم و قیمت است.

اوجی بیان کرد: همچنین تعهد وزارت نفت در بحث درآمدهای نفتی تبصره 14 در سال گذشته 313 هزار میلیارد تن بوده است که با تلاش دولت و آن وزارتخانه در سال جاری موفق به واریز بیش از 350 هزار میلیارد تن شده ایم. وزارت نفت با برنامه ریزی های انجام شده تمام تلاش خود را برای اجرای اعتبارات بودجه مندرج در تبصره های 1 و 14 به کار خواهد گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شایعه افزایش قیمت گازوئیل و یا پرداخت سهمیه بنزین بر اساس کد ملی صحت دارد، گفت: بنده و همکارانم تاکنون هرگونه افزایش قیمت انرژی را تکذیب کرده ایم. . افزایش قیمت بنزین، نفت و گازوئیل به هیچ وجه در دستور کار وزارت نفت و دولت نیست و طرح آزمایشی کیش نیز توزیع مجدد یارانه است که در مقیاس کوچک در حال ارزیابی است.

  مشکل سندرم پدر چیست؟ - خبر زنده

دیدگاهتان را بنویسید