تکذیب خبر ابتلای 15 دانش آموز به ویروس کرونا در مدرسه ای در لرستان

تکذیب خبر ابتلای 15 دانش آموز به ویروس کرونا در لرستان

انجمن 24- مریم کوشکی با اشاره به عدم انعکاس اخبار نادرست به نقل از وی در شورای آموزش و پرورش استان مبنی بر ابتلای 15 درصدی دانش آموزان به کوید 19 در یکی از مدارس استان، گفت: دستور کار گسترش تدریجی حضوری شد. آموزش در مدارس آمار پایش و بررسی علائم بالینی دانش آموزان قبل از ورود به مدرسه در 31 آذرماه ارائه شد و اعلام کردیم 15 دانش آموز با علائم مشابه بیماری در یکی از مدارس روستایی الیگودرز مشاهده شدند. در تاج بودند و به همین دلیل با کمک آموزش و پرورش استان از بازگشایی این مدرسه جلوگیری شد و در واقع خبر ابتلای این دانش آموزان به مدرسه صحت ندارد.

وی همچنین از تشکیل بیش از 200 تیم نظارتی برای نظارت بر اجرای دقیق مفاد دستورالعمل 06 مراقبت و کنترل ویروس کرونا در مدارس با همکاری معاونت پرورشی، تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان خبر داد و گفت: بیایید.


بیشتر بخوانید: مدارس; آتشگاه قله ششم


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در پایان با تاکید بر اینکه سلامت دانشجو خط قرمز دانشگاه علوم پزشکی و نظام آموزشی است، گفت: 1467 نفر از 34 هزار فرهنگی استان واکسن دریافت نکرده اند. تا به حال برخی از آنها مشکل دارند پزشک دارند و برخی در برنامه واکسیناسیون هستند.

وی افزود: بر اساس دستورالعمل ارسالی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معلمان باید برای حضور در کلاس هر دو دوز واکسن یا هر 72 ساعت یک بار آزمایش منفی دریافت کنند. سی R را در اختیار مراجع ذیربط قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید