توضیحات ضرگامی برای حضور در کمیسیون فرهنگی – خبر زنده

به گزارش فارس، سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امشب (یکم خرداد) با حضور در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به تشریح عملکرد و برنامه های وزارتخانه متبوع خود پرداخت.

وزیر میراث فرهنگی گفت: در این جلسه باید گزارشی از عملکرد خود ارائه می کردیم. بخشی از گزارش اجرای 9 ماهه به صورت مکتوب به اعضای کمیته فرهنگ در واحدهای مختلف وزارت فرهنگ ارائه می شود. میراث فرهنگی بر اساس آنچه در رای اعتماد قول داده بودیم.» و در خصوص مهمترین بخشهای آن توضیحاتی در خصوص شفا توسط بنده و همکاران ارائه شد.

وی افزود: در کنار این موضوعات، کارنامه این وزارتخانه در صدور شعار سال که در موضوعات مرتبط با حوزه دانش و اشتغال در حوزه تولید ارائه شد.

ضرغامی گفت: اقدامات خوبی در این زمینه در وزارتخانه انجام شده است. همکاران من در این حوزه گزارش های خود را ارائه کرده اند. در حوزه فناوری های نوین از روز اول حضورمان در وزارتخانه شاهد آمادگی این بخش بودیم و با کمک کارشناسان مختلف راه اندازی را هماهنگ کردیم و در این زمینه سرمایه گذاری های خوبی انجام شد و ساختارهای مناسب شناسایی شد.

وی تصریح کرد: سکوهای جدید ایجاد شده و سکوهای قبلی اصلاح شده و با استفاده تدریجی مردم تحول بزرگی در حوزه گردشگری و صنایع دستی ایجاد می شود. این پلتفرم می تواند تمامی موضوعات مرتبط با صنایع دستی از تولید تا بازاریابی و فروش را ارائه دهد.

وزیر میراث فرهنگی گفت: در حوزه میراث فرهنگی، کارهای زیادی برای بازدیدکنندگانی که به مناطق تاریخی می‌روند، انجام شده است که با استفاده از فناوری arvr و سایر امکاناتی که برای اماکن تاریخی در نظر می‌گیریم، می‌تواند بسیار بهتر و باعث افزایش عمومی شود. آگاهی از ساختمان ها استفاده از تاریخی.

  چه کسانی در قرنطینه Omicron دخیل هستند؟

ضرگامی افزود: گزارش جامعی در هر سه حوزه به ویژه در حوزه فناوری های دانش بنیان ارائه کرده ایم. نمایندگان محترم نیز نظرات خوبی داشتند و ضمن استقبال از این گزارش، جدی‌تر شدن روابط با مجلس و استفاده از موضوعات مهم‌تر را توصیه کردند. کمیسیون فرهنگی

وی در خصوص مهمترین برنامه وزارت میراث فرهنگی گفت: یکی از وظایفی که انجام می شود سیستم مسائل وزارت میراث است، هر کدام از ادارات ما مشکلات خاص خود را دارد که باید به آن رسیدگی شود و زیرساختی است. بحث ها من گزارشی در این زمینه به کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه کرده‌ام، برخی از این مسائل حل شده و برخی دیگر به مرور زمان حل خواهد شد.

ضرغامی در خصوص فصل تابستان و برنامه های وزارت گردشگری افزود: به عنوان ستاد سفر موظف به هماهنگی 23 دستگاه هستیم. از نوروزی که این ستاد شروع به کار کرد، به طور مداوم در حال برنامه ریزی و هماهنگی دستگاه های مختلف بودیم. مسافران توزیع می شوند، کمبودها شناسایی شده و نظارت بر مراکز اقامتی و خدمات رسان مختلف هماهنگ می شود، یکی از مشکلات ما بحث خدمات میانی به ویژه خدمات بهداشتی و درمانی است.

وزیر میراث فرهنگی در پایان خاطرنشان کرد: در این راستا کارهای خوبی آغاز شده است که خدای ناکرده به سرانجام خواهد رسید، موانعی بر سر راه کار خود اعلام کرده ایم که با کمک کمیسیون فرهنگی این موانع برطرف می شود. ” برای محوطه های میراث فرهنگی و تاریخی نیز برای امکانات و تسهیلات در اختیار گردشگران برنامه ریزی های ویژه ای انجام داده ایم و در حد امکان این اقدامات را به کمیسیون گزارش داده ایم.

  نشست سرزده مدیر موسسه اطلاع رسانی با موسسه کیهان - خبر زنده

دیدگاهتان را بنویسید