توضیحات سید احمد خاتمی درباره فایل صوتی / هدف از تخریب من

به گزارش ایکنا ؛ اخیراً گزیده‌ای از سخنان خجت‌اسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری و استاد عالی رتبه در یکی از سخنرانی‌ها در فضای مجازی دست به دست شد که محتوای آن عبارت است از. روایتی از امام علی (ع) به وجود 30 اقدام غیرقانونی در حکومت.

در متن این فایل صوتی یک دقیقه ای آمده است: «مشکلات است، گرفتاری ها، سوء استفاده ها، بی تدبیری ها و قیمت های افسارگسیخته است که محکوم به فنا هستند و نمی خواهیم باشیم، اما اگر آن را از دست بدهیم چه می شود؟ از سلطه دین دست برداریم؟

به داستان بسیار تمیزی از امیرالمومنین برخوردم. امیرالمؤمنین (علیه السلام) فرمود: در حکومت من 30 کار خلاف است که برای آنها کاری نکرده ام. حال امیرالمؤمنین(ع) باید چه کند؟ منطق امیرالمومنین(ع) این است; «اگر حکومت علی باشد 30 خلاف شرع است و اگر حکومت علی (ع) نباشد 300 خلاف شرع است.

سوء تفاهم‌های مختلف، انحراف از محتوای اصلی پیام رسانه‌های خارجی در کنار برخی انتقادات به این سخنان، ایکنا را بر آن داشت تا با حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی برای تبیین شفاف ماجرا و مستند آن گفت‌وگو کند.

او ابتدا درباره این حرف ها و زمینه های ایجاد شده گفت: می دانم که توضیحات مکرر این ماجرا هیچ تاثیری ندارد و آنها که شیطان هستند دست بردار نیستند.

یکی از اعضای هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری خطاب این روایت را «راوسا کافی، حدیث 21، 15 جلد جدید، 152 جلد، 152 جلد و چاپ قدیم هشت جلدی، 59 صفحه، 59 جلد» عنوان کرد.

  جزئیات طرح ترافیک سال آینده را اعلام کنید

پاسخ شما به این سوال که امروز افراد مغرض به بهانه مشکلات اقتصادی مردم، معنای این سخنان را تحریف کرده و سخنان شما را توجیه کننده نارسایی ها و حکمرانی ضعیف تفسیر کرده اند، چیست؟ وی گفت: من از این نظام حمایت می کنم و اقدامات درست آن را توجیه می کنم و بدون ترس از عملکرد درست دفاع می کنم.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم با بیان اینکه «روح این ماجرا این است که امام علی (ع) نگران اطلاق همه اسلام هستند و نخواستند حتی یک مورد خلاف شرع در حکومتشان باشد. گفت: اما متأسفانه در زمان حکومت ایشان این امر جایز نبود و حتی برخی از خودی ها مخالف تصمیمات مولوی بودند که در این صورت تکلیف امام (ع) روشن بود; «خداوند نفس را جز انبساط واجب نمی‌کند».

امام جمعه موقت تهران افزود: امام (ع) می فرماید; من تمام تلاشم را می کنم و منطق مولا این است که اگر حکومت علوی باشد 30 اقدام غیرقانونی و اگر نباشد 300 هزار و 3000 اقدام غیرقانونی می شود.

وی در تشریح این وضعیت به جبهه نظامی با دشمنان اشاره کرد و گفت: اگر دشمن کاری را انجام دهد که در خط اول نتوانیم دفاع کنیم به خط دوم می رویم و اگر خط دوم را بگیرد به سمت خط دوم می رویم. خط سوم: «همه خواهان اجرای کل اسلام هستند، اما اگر نشد تا جایی که بتوانیم عمل می کنیم، این منطق امیرالمؤمنین (ع) است و نمی دانم این گفته کجاست. تخریب و تضعیف نظام است و با روش عقلانی منافات دارد؛ کار حضرت علی (ع) کاملاً قابل دفاع و حکیمانه است.

  باز نشدن ایربگ خودرو در تصادف در بهبهان

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آنچه گفتم جلوه ای از مظلومیت مولا علی (ع) بود، گفت: این ظلم از جانب دشمنان نبود، بلکه اطرافیان ایشان توطئه کردند که امام (ع) ج) نتوانست و فضا را برای تکمیل یک تصمیم غیرقانونی باز کرد، مناسب به نظر نمی رسد. این کلمه در تحلیل مولا بود.

وی تاکید کرد: نتیجه این است که آرزوی مسئولان همراه مقام معظم رهبری اجرای کل اسلام است، اما اگر امکانات موجود نبود و یا به دلیل شیطنت های بیرونی، بی تدبیری های داخلی و کوری برخی افراد، این فرصت نباید فراهم شود. داده شود، آنچه باید انجام شود، پایان و اجرا شود.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی در پایان گفت: من به درخواست این خبرگزاری این توضیحات را دادم اما می دانم کسانی که در خط تخریب خاتمی هستند به این حرف ها گوش نمی دهند و کوتاه نمی آیند.

دیدگاهتان را بنویسید