توصیه های نماز جمعه از تهران به اروپا در آستانه مذاکرات وین

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد، امام جمعه موقت تهران با تسلیت سالروز شهادت شهید محسن فهری زاده، با اشاره به آغاز مذاکرات 1+4 با مقامات ایرانی گفت: اسلام به ویژه برای کشورهای اروپایی. حاكمان و مديران اين كشورها امروز بايد توجه داشته باشند زيرا راهبرد خشونت آميزي كه رهبري سياسي آمريكا را تحت الشعاع قرار داده است و نمونه هاي بارز آن را در منطقه و شكست اين راهبرد را در منطقه و جهان امروز مي بينيم. استراتژی و ناتوانی پنتاگون برای سرکوب مسلمانان و جنبش های مردمی، شاهد کاهش قدرت نرم و ناملموس آمریکا هستیم.

وی ادامه داد: رهبران اروپایی امروز با چنین آمریکایی روبرو هستند. یک آمریکایی که سیاستش در منطقه جنوب غربی آسیا در حال شکست است، با جامعه جهانی روبرو است.

ابوترابی فرد خطاب به حاکمان اروپایی گفت: منافع ملت های خود را فدای منافع غیرقانونی حاکمان آمریکا و رژیم صهیونیستی نکنید. امروز هر تحلیلگر سیاسی می داند که در آینده ای نه چندان دور رژیم صهیونیستی در منطقه فلسطین و جهان اسلام حضور نخواهد داشت. منافع ملت های اروپایی را به رژیمی که تار و پود آن فروپاشیده ربط ندهید. این یک اشتباه استراتژیک است.

امام جمعه موقت تهران گفت: منافع ملت های اروپایی با منافع ملت های آسیایی به ویژه در جنوب غرب آسیا گره خورده است. داعش را سرکوب کرد. پس قدردان باشیم و منافع ملت هایمان را ببینیم.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخبگان علمی کشور گفت: یکی از واقعیت های نظام اسلامی که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند و از تحقق آن کوتاهی نمی کنند این است. کشور “.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه قدرت محصول علم و دانش است و دانش قدرت می آفریند، گفت: اگر علم و دانش با تربیت توحیدی پیوند نداشته باشد زمینه استثمار، استعمار و سلطه بر دیگران را فراهم می کند. بنابراین، ریشه نیروهای سیاسی و اقتصادی در علم نهفته است.

وی ادامه داد: دولت هایی که امروز خود را مقتدر می دانند که البته از نظر قرآن قدرت واقعی ندارند، در سایه علم به این جایگاه رسیده اند. تنها راه به قدرت رسیدن ایران حرکت علمی است رسیدن به مرزهای دانش و پیشتاز بودن در تولید علمی و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، تبدیل جمهوری اسلامی ایران به جمهوری علمی آینده جهان.

ابوترابی فرد با بیان اینکه رهبر زیرک ایران به ایران قدرتمند می اندیشد و نمی توان برای رسیدن به این آینده دچار مشکل نشد، گفت: اقتدار دفاعی امروز محصول 8 سال مقاومت است. رهبر معظم انقلاب اسلامی مطالبه جدی از جامعه علمی برای زمینه سازی برای دستیابی به دانش نوظهور جامعه نخبگان کشور داشته اند. فناوری های نوظهور محصول درهم تنیدگی چهار فناوری نانو، بیوتکنولوژی و فناوری های ارتباطی، اطلاعاتی و شناختی است که سال ها پیش در نظام اسلامی پیشتاز بوده اند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان نقش مهمی در حرکت امروز کشور دارند، گفت: به گفته معاون رئیس جمهور فرزند شهید بزرگوار ستاری، امروز حداقل 50 پارک علم و فناوری، چند هزار راه اندازی شده است. جوانان تحصیل کرده را بالا می برد این جبهه خلاق و بسیج ساز می تواند بر دستگاه های حاکمیتی تأثیر بگذارد و رسالت رئیس جمهور و دستگاه های اجرایی زمینه سازی برای ظهور فناوری های نوظهور است.

وی ادامه داد: شرکت های بزرگ خودروسازی کشور تقریبا با این مقوله ها ناآشنا هستند و از سیستمی که اشتباهات راهبردی زیادی در آن وجود دارد نمی توان انتظار تغییر داشت.

امام جمعه موقت تهران خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وزیر محترم صنعت، عزل یک مدیر مشکلی در شرکت های خودروسازی حل نمی کند. از آنجایی که این ساختار آلوده و فاسد است و این ساختار حاکمیتی جوابگوی نیازهای کشور نیست و برای حل این مشکل باید نسبت به واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی و نظارت بر عملکرد و رفتار آنها اقدام کرد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد نیز در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران، هدف از ایجاد نظام اسلامی را رفع نیازهای جامعه دانست. با تغییر جوامع و پیدایش نیازها و بروز رسانی های جدید، پاسخگویی به این نیازها. این نظام سیاسی امروز این اعتبار را دارد که بتواند این نیازها را بهتر برآورده کند.

وی خاطرنشان کرد: مدیران تمامی مدیران در تمامی سطوح در سه قوه شایسته ثمره حاکمیت خود برای ارتقای رشد علمی و رشد امنیت، ظرفیت انسانی و افزایش رضایتمندی ملت عزیز هستند. هر تصمیمی که منجر به توسعه نیروی انسانی نشود مردود است.

ابوترابی فرد با طرح این سوال که چرا امروز بسیج از جایگاه بالایی برخوردار است، گفت: زیرا بسیج امروز ستون فقرات جهان اسلام است و اقتدار امروز ایران و کشورهای همسایه از ایمان، بصیرت و استقامت بسیج و نیروهای نظامی و دفاعی کشور نشات می گیرد. “

وی با بیان اینکه این امنیت مهمترین سرمایه برای توسعه کشور است، گفت: ملت عزیز و بزرگوار اگرچه با اهداف تعیین شده در منشور علی (ع) فاصله داریم، اما شما این سرمایه ارزشمند استقلال را می شناسید. امنیت دستاورد نظام ولایی اسلامی است، «این سرمایه ارزشمند باید حفظ شود و در پرتو آن می توان به توسعه، شکوفایی و توسعه انسانی دست یافت.

دیدگاهتان را بنویسید