توصیه های تغذیه ای برای افرادی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرند

توصیه های تغذیه ای برای افرادی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرند

انجمن 24، دکتر محمدباقر ملجایی در گفتگو با جامعه 24 در پاسخ به این سوال که تغذیه و رژیم غذایی مناسب، رژیم غذایی خوب و سالم می تواند در کاهش عوارض شیمی درمانی موثر باشد؟، گفت: به طور کلی وقتی می خواهیم نقش تغذیه را داشته باشیم. در تحقیقات سرطان، این نقش را در سه بخش یا سه فاز در نظر می گیریم. در مرحله اولیه نقش تغذیه در افراد بدون سرطان، در افراد سالم، در جامعه سالم و اینکه چه عوامل تغذیه ای می تواند در پیشگیری از سرطان در افراد سالم موثر باشد.

وی افزود: فاز دوم بررسی نقش تغذیه در افرادی است که سرطان دارند و سعی می شود سرطان بدخیم نشود یا در افرادی که عوامل خطر و عوامل خطر سرطان را دارند. در مرحله سوم به نقش تغذیه در افراد مبتلا به سرطان و تحت درمان و یا افرادی که سرطان آنها درمان شده است می پردازیم. نقش تغذیه در این افراد را بررسی می کنیم تا بیماری عود نکند یا عوارض آن کاهش یابد.
با تغذیه مناسب می توان عوارض شیمی درمانی را به حداقل رساند

وی گفت: در شیمی درمانی به دلیل اینکه نقش اصلی مبتنی بر دارو و درمان دارویی است، می توان عوارض رژیم غذایی سالم را به حداقل رساند. عوارض حین شیمی درمانی بسیار شایع است که مهمترین آنها ضعف، بی حالی، بی اشتهایی و به طور کلی کاهش فعالیت اندام های بدن است. ریزش مو، ریزش مو و ناخن از دیگر عوارض شیمی درمانی است که می توانیم در کنار شیمی درمانی با رعایت رژیم غذایی و حتی برخی مکمل های تجویز شده توسط متخصصین تغذیه، آن ها را به حداقل برسانیم، عوارضی که معمولاً از همان جلسه است شیمی درمانی در ابتدا آشکار است.

این غذاها خطرناک هستند و باعث پیشرفت بیماری می شوند

وی در پاسخ به این سوال که این رژیم در طول شیمی درمانی چگونه باید باشد تا عوارض شیمی درمانی مانند اشتها و کاهش وزن کاهش یابد، گفت: در شیمی درمانی معمولا عوارضی که پیش می آید متعدد و متنوع است. اولین اصل در شیمی درمانی این است که با یک رژیم غذایی سالم سعی کنیم عوامل خطری را که می توانند منجر به پیشرفت سرطان شوند، کاهش دهیم.

وی گفت: عوامل تغذیه ای زیادی وجود دارد که می تواند خطرناک باشد. امروزه عوامل تغذیه ای شناسایی شده اند که ممکن است نقش مهمی در پیشرفت سرطان داشته باشند. از مهم ترین عوامل می توان به گوشت قرمز، چربی حیوانی، الکل، غذاهای شور و کباب اشاره کرد. مصرف این غذاها می تواند یک عامل خطر برای پیشرفت سرطان باشد.

غذاهای سالم در طول شیمی درمانی

وی افزود: ما برخلاف آنها غذاهایی داریم که می تواند از پیشرفت بیماری جلوگیری کند و عوامل خطر را به حداقل برساند. مهمترین آنها میوه ها و سبزیجات تازه، چای، چربی های امگا 3 و روغن ماهی در رژیم غذایی و غذاهای حاوی سلنیوم یا سلنیوم هستند. بنابراین، رژیم غذایی حاوی غذاهایی که از ابتلا به بیماری جلوگیری یا کند می کند، می تواند نقش مهمی در دوره شیمی درمانی داشته باشد.

این متخصص تغذیه مصرف مواد غذایی پرانرژی را توصیه کرد و خاطرنشان کرد: از عوارض شیمی درمانی عمدتاً ضعف، بی حالی و بی اشتهایی است. او گفت: این یعنی غذاهای کم حجم و پرانرژی. این غذاها را خودمان می توانیم درست کنیم. مثلاً فردی که می خواهد شیر مصرف کند می تواند آن شیر را تقویت یا تغذیه کند. یعنی مثلاً شخصی که می خواهد از نصف لیوان شیر استفاده کند می تواند با افزودن کمی عسل یا کمی شیرخشک شیر را تقویت و تغذیه کند. بنابراین، بیمار تحت شیمی درمانی، مواد مغذی پر انرژی و کم حجم را از طریق یک غذای کم حجم دریافت می کند.


بیشتر بخوانید: با پیروی از یک رژیم غذایی ضد التهابی از زوال عقل پیشگیری کنید


ملاجای در مورد شرایط غذا برای جذب بهتر گفت: غذاهای سفت یا طعم ترش بهتر پذیرفته می شوند. غذاهایی که عمدتا سرد هستند یا دمای پایینی دارند بهتر تحمل می شوند. البته این شرایط در انسان ها متفاوت است اما بهترین راه حل این است که سعی کنید بر اساس میل خود به غذا در حالتی که بیشترین حجم و انرژی را از غذا دریافت می کند از غذا استفاده کنید.

نقش این غذاها را در ایجاد یا پیشرفت سرطان جدی بگیرید

او تاکید کرد که کاهش مصرف غذا می تواند یک عامل خطر برای سرطان یا پیشرفت بیماری باشد. وی گفت: مهمترین مواد غذایی که نقش آنها در بروز و حتی پیشرفت سرطان به طور کامل مشخص شده است، چربی های حیوانی است که متاسفانه امروزه در کشور ما به شدت بر آن تاکید می شود. برخی از افراد در طب سنتی مردم را به مصرف چربی های حیوانی تشویق می کنند، در حالی که مطالعات مختلف در سال های اخیر به مضرات این چربی های حیوانی برای ایجاد بیماری های قلبی عروقی و حتی سرطان پی برده اند. بنابراین توصیه می شود از روغن های گیاهی استفاده شود که مهمترین آنها روغن کلزا و روغن زیتون است. کاهش مصرف غذاهای شور یا کبابی نیز می تواند نقش مهمی در کاهش پیشرفت سرطان داشته باشد.

افراد شیمی درمانی چگونه می توانند حالت تهوع را با غذا درمان کنند؟

این متخصص و مشاور تغذیه در پاسخ به این سوال که یکی از عوارض افرادی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرند حالت تهوع برای دیدن غذا است و چگونه می توان آن را برطرف کرد؟ وی گفت: در صورت تهوع اگر خیلی شدید باشد دارو تجویز می شود. داروهایی وجود دارد که مهمترین آنها بنیتسون است که به صورت خوراکی و خوراکی مصرف می شود. اما برخی از مواد مغذی مانند ادویه ها می توانند حالت تهوع را بهبود بخشند. مثلا بوی زنجبیل یا زنجبیل در غذا. وقتی بوی غذا به مشام می رسد، معمولاً غذا خوردن لغو می شود و شخص از خوردن امتناع می کند. بنابراین باید سعی کنیم غذای انسان را به صورت از پیش آماده یا در جای دیگر تهیه کنیم.

وی افزود: به طور کلی افراد مبتلا به حالت تهوع بیشتر دارو هستند، البته برخی مطالعات معتقدند مکمل های ب کمپلکس ممکن است در کاهش حالت تهوع موثر باشد. علاوه بر این، مکمل‌های روغن ماهی می‌توانند به بهبود این وضعیت کمک کنند، اگر پزشک شما آن را مناسب تشخیص دهد. زمانی که بیمار نمی تواند از رژیم غذایی معمول خود استفاده کند، از مکمل ها و مواد مغذی پر انرژی استفاده می کنیم. این مکمل ها سرشار از کربوهیدرات، چربی و پروتئین هستند و همچنین دارای انرژی بالایی هستند.
این متخصص تغذیه گفت: این مکمل ها به صورت بیسکویت یا پودر که در آب میوه، شیر و … حل می شود، از قبل تهیه می شود. و می توان از این طریق مصرف کرد.” این مکمل ها معمولا حاوی مواد مغذی مانند مواد معدنی و ویتامین ها هستند که می توانند نیازهای بدن بیمار را تا حد قابل توجهی برطرف کنند. فقط باید توجه داشت که این مکمل ها زمانی تجویز می شوند که بیمار قادر به رعایت رژیم غذایی معمولی نباشد.

دکتر ملجایی گفت: به طور کلی رژیم غذایی می تواند عوارض شیمی درمانی را کاهش دهد، می تواند پیشرفت بیماری را کاهش دهد. آنتی اکسیدان ها جزء مهمی از رژیم غذایی هستند. ما در رژیم غذایی خود آنتی اکسیدان های مختلفی داریم. زردچوبه دارای آنتی اکسیدان کورکومین است و یکی از ترکیبات مهمی است که خاصیت ضد سرطانی نیز دارد. سیر و همچنین رنگ انواع توت ها، انگور قرمز، چای به خصوص چای سبز که آنتی اکسیدان های بسیار مهمی هستند. همه این مواد مغذی در درجه اول در پیشگیری از سرطان و به حداقل رساندن پیشرفت بیماری نقش دارند.

صبحانه بیماران تحت شیمی درمانی چگونه باید باشد؟

این متخصص تغذیه در پاسخ به این سوال که در شیمی درمانی کدام گروه غذایی را باید به عنوان میان وعده مصرف کرد؟ وی گفت: بهترین آنها میوه ها و لبنیات است. اگر نمی توانید میوه تازه بخورید، خوردن میوه های خشک مانند کشمش، زردآلو، هلو، میوه های خشک را توصیه می کنیم. بعضی ها هم تمایل به مصرف آب میوه دارند که من مصرف آب میوه های خانگی کاملا طبیعی و اصلا آب میوه های صنعتی مصرف نمی کنند را به شدت توصیه می کنم. استفاده از محصولات لبنی نیز می تواند مهم باشد. لبنیات سرشار از کربوهیدرات، چربی و پروتئین هستند، اگرچه استفاده از لبنیات کم چرب توصیه می شود، اما توصیه می شود از چربی های مفیدی مانند چربی موجود در مواد مغذی گیاهی مانند گردو، بادام و پسته که در بدن بیمار استفاده می شود استفاده شود. . رژیم غذایی ..

نوشیدنی در طول شیمی درمانی

وی همچنین در پاسخ به این سوال که اگر بیمار تمایلی به نوشیدن آب ندارد از چه نوشیدنی هایی استفاده کند؟ وی گفت: آب میوه های طبیعی، لبنیات، چای سبک و تازه دم، چای سبز می توانند انتخاب های خوبی باشند. برخی افراد نیز شروع به مصرف مواد مخدر می کنند. استفاده از قرص ها از نظر علمی مورد مطالعه قرار نگرفته است، بنابراین نباید آنها را مصرف کرد، مگر اینکه پزشک یا متخصص تغذیه قرص های خاصی را توصیه کرده باشد. همچنین مصرف قهوه در این دوران توصیه نمی شود، زیرا خاصیت ادرارآوری دارد و می تواند مایعات زیادی را از بدن دفع کند.

مصرف مکمل ها در طول شیمی درمانی؛ برخی داروها باعث کمبودهای تغذیه ای می شوند
این استاد دانشگاه درباره مصرف مکمل ها در دوران شیمی درمانی نیز گفت: مکمل ها باید زیر نظر پزشک یا متخصص تغذیه تجویز شوند. اما مکمل‌هایی که پزشکان یا متخصصان تغذیه تجویز می‌کنند، مکمل‌های آهن، ویتامین‌های B، ویتامین‌هایی هستند که می‌توانند نقش مهمی به عنوان آنتی‌اکسیدان داشته باشند و از پیشرفت بیماری جلوگیری کنند. مکمل های امگا 3 علاوه بر اینکه منبع چربی و انرژی هستند، به دلیل خواص فراوان می توانند در بهبود وضعیت کلی بدن و همچنین بهبود اشتها نقش مهمی داشته باشند. مکمل های روی پلاس نیز تجویز می شوند که می توانند اشتها را بهبود بخشند.

وی گفت: برخی داروها باعث کمبودهای تغذیه ای می شوند. مثلاً برخی داروها هستند که با اسید فولیک یا استیل تداخل دارند و عمدتاً برای این بیماران مکمل های اسید فولیک تجویز می شود که باید با فاصله زیاد از دارو مصرف شوند. البته برخی از متخصصان نیز معتقدند که این مکمل ها نباید در این مدت مصرف شوند زیرا ممکن است اثربخشی دارو را کاهش دهند.

دكتر ملجايي در پايان گفت: اصل اول اين است كه اين مكمل‌ها بايد توسط متخصص تجويز شود و علاوه بر مكمل‌هاي غذايي، مكمل‌هاي انرژي‌زا نيز داريم كه براي افرادي كه نمي‌توانند غذا بخورند، قابل استفاده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید