تهران از ارتقای موقعیت منطقه ای و بین المللی عراق حمایت می کند – خبر زنده

سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه در پاسخ به تماس تلفنی برهم صالح رئیس جمهور عراق با استقبال از فرارسیدن ماه مبارک رمضان و آرزوی برکات الهی برای مردم عراق و همه مسلمانان جهان، بر وحدت جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد. ایران، استقلال، امنیت و موقعیت منطقه ای ما معتقدیم که کوچکترین بلاتکلیفی در عراق به ضرر کل منطقه است، بنابراین از تحقق منافع مردم عراق و استقرار دولت قدرتمند در آن کشور استقبال می کنیم. او گفت.
دکتر رئیسی با تاکید بر اینکه تهران و بغداد نه تنها همسایه هستند، بلکه هر دو ملت روابط برادرانه و خویشاوندی دارند، گفت: گام های خوبی برای توسعه و تعمیق روابط دو کشور برداشته شده و در سطح روابط و همکاری مصمم هستیم. بین همه کشورها باید همه زمینه ها با ظرفیت کامل بهبود یابد و توسعه روابط دوجانبه و منطقه ای تهران و بغداد به روابط نزدیکتر در سطح بین المللی منجر خواهد شد.
رئیس جمهور در ادامه بر تلاش برای برقراری امنیت و آرامش در منطقه بدون دخالت بیگانگان تاکید کرد و گفت: واضح است که بیگانگان صرفا به دنبال منافع و سلطه خود هستند.
آیت الله رئیسی گفت: هر کشوری در منطقه که به اهداف سلطه طلبانه آمریکا و رژیم صهیونیستی بی اعتنا باشد، منافع ملت خود را زیر پا گذاشته و مورد خشم ملت های مسلمان قرار خواهد گرفت.
برهم صالح رئیس جمهور عراق در تماس تلفنی با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بر ضرورت همکاری مشترک دو کشور برای عبور از چالش های منطقه ای تاکید کرد و گفت: ایجاد ثبات و امنیت در منطقه بسیار مهم است و در این راستا امیدواریم نقش فعال جمهوری اسلامی ایران
رئیس‌جمهور عراق خاطرنشان کرد: تهران و بغداد اهداف و اهداف مشترک بسیاری در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی دارند و با تقویت سطح همکاری‌ها و هماهنگی‌ها می‌توانیم گام‌های مفید و مؤثری برای تامین منافع ملت‌های خود و ملت‌های منطقه برداریم.
برهم صالح افزود: راه حل بحران های منطقه صرفا خواست خود کشورها و راه حل منطقه بدون دخالت بیگانگان است.
رئیس جمهور عراق با تاکید بر اهمیت توسعه روابط تجاری و اقتصادی دو کشور گفت: ظرفیت اقتصادی دو کشور می تواند منافع دو ملت را تامین کند.

  نقد ترک افعال برای تالاب انزلی - خبر زنده

دیدگاهتان را بنویسید