تهدیدی از زنان سینما برای حضور در جلسه معاونت امور زنان دریافت نکردیم/ شکایت از «آزار جنسی» – خبر زنده

به گزارش ایسنا، انسیه خزعلی در برنامه رادیویی با عنوان «بررسی متن و زمینه های حرکت من نیز در سینمای ایران»، با اشاره به دعوت معاون وزیر امور زنان و خانواده در امور زنان معترض به خشونت در این حوزه به معاون وزیر امور زنان حضور داشت و گفت: «وظیفه ما این بود که به هر صدایی که در این زمینه می آید پاسخ دهیم و از زنان در برابر ناامنی حمایت کنیم». در همین راستا اطلاعیه ای عمومی و ویژه دادیم. ما به ویژه از شرکت کنندگان دعوت کردیم تا در جلسه شرکت کنند و حرف های آنها را بشنوند.

وی در ادامه با بیان اینکه تعدادی از زنان کارگردان معترض به خشونت در این حوزه در جلسه معاونت زنان و خانواده شرکت نکرده بودند، ادامه داد: و در این جلسه حضور نداشتند. شاید کسانی که این زنان را تهدید می کردند اهدافی غیر از امنیت داشتند. کسانی که اهداف سیاسی را دنبال می کردند، برخی از این زنان کارگردان را تهدید می کردند، شاید نمی خواستند مشکل حل شود، اما می خواستند به اهداف دیگری منتهی شود. بعضی ها به خاطر همین و آب کدر ماهی می گیرند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده همچنین در تشریح مطالبات بانوان سینماگر حاضر در جلسه گفت: تعدادی از بانوان حاضر در جلسه گفتند که گاهی ورود سینما صحیح نیست و مردم با روابط ناسالم و رانت وارد این حوزه می شوند. و بدون صلاحیت لازم .. چنین شکایاتی وجود داشت. البته شکایتی مبنی بر آزار و اذیت جنسی دریافت نکردیم و می خواستیم در صورت وجود شکایت پرونده ای برای او ارسال شود تا بتوانیم او را تحت پیگرد قانونی قرار دهیم.

  وزیر ارتباطات سه ماموریت ویژه به رئیس جدید سازمان تنظیم مقررات داد/ ارتقای کیفیت اینترنت و توسعه زیرساخت ها در اولویت قرار دارد.

هزالی در بخشی دیگر از سخنان خود امنیت زنان در محیط های مختلف اعم از محیط خانواده، اجتماعی، آموزشی و شغلی را یکی از موضوعات مهم معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری برشمرد و گفت: امنیت زنان باید رعایت شود. از جنبه های مختلف در محیط. وی افزود: ما یک گروه مبارزه با فساد داریم که با کشورهای مختلف در کشور و همچنین در سطح بین المللی برای تامین امنیت زنان و مبارزه با فساد به معنای کلی اخلاقی و مالی کار و رایزنی می کند. بیایید روی فساد علیه زنان کار کنیم، یعنی فساد اخلاقی و آزار جنسی. هیچ موردی از این مزاحمت ها قابل تحمل نیست و باید در قوانین، مقررات و رویه ها ریشه یابی و پیگرد قانونی داشته باشد تا از بین برود.

به گفته وی ایجاد فضای امن و آرام برای زنان از برنامه های مهم معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه شاید کشور ما یکی از امن ترین مکان ها برای بانوان باشد، خاطرنشان کرد: امیدوارم با همکاری بانوان محیط زیست بهتر از گذشته شود و بتوانیم. برای دیدن امنیت کامل زنان.”

دیدگاهتان را بنویسید